Reklama

Świat

Ukraina: walki w Kijowie; władze mówią, że sytuacja w stolicy jest pod kontrolą

Justyna Prus/PAP
Dodano: 26.02.2022
60366_41730037_41730034
Share
Udostępnij
Powstrzymujemy ordę, jak tylko możemy, sytuacja w Kijowie jest pod kontrolą – poinformował o godz. 4 rano czasu polskiego sekretarz rady bezpieczeństwa Ukrainy. W mieście w kilku miejscach toczą się zacięte walki.
W Kijowie toczyły się w nocy i wcześnie nad ranem w sobotę „aktywne działania bojowe”.
 
Walki toczyły się m.in. na zachodzie miasta – w okolicach metra Berestejska ukraińskie wojska podały, że zniszczyły dwa samochody, dwie ciężarówki i czołg.
 
Ukraińska Prawda poinformowała też o odgłosach strzałów na ulicy Chmielnickiego. Rosyjska redakcja BBC pisze również, powołując się na świadków, o wybuchach i strzałach w kilku miejscach na zachód od centrum Kijowa, a także na północy miasta.
 
Rosjanie od piątku wieczorem podejmują także próby przejęcia kontroli nad kijowską elektrociepłownią. Według ukraińskich władz ochrona przeciwlotnicza odpiera tam ataki rakietowe.
 
Władze wezwały mieszkańców do nieopuszczania domów, niepodchodzenia do okien i ukrycia się w zamkniętym pomieszczeniu, np. w łazience. Tym, którzy przebywali w schronach, również polecono pozostanie w nich ze względów bezpieczeństwa. Wejścia do stacji metra, w pobliżu których toczyły się walki, zostały czasowo zamknięte przez policje. W Kijowie stacje metra są używane jako miejsca schronienia w czasie rosyjskich ataków.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy