Reklama

Świat

Ukraińskie MSW: wojsko przygotowuje się do obrony stolicy

PAP
Dodano: 25.02.2022
60319_25lu3
Share
Udostępnij
Ukraiński sprzęt wojenny wjeżdża do Kijowa, by bronić miasta – poinformował w piątek w wiadomości wideo zamieszczonej na Facebooku doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko.

"Teraz ukraiński sprzęt wojenny wjeżdża do Kijowa, aby utrzymać obronę miasta" – oświadczył Denysenko. Zaapelował do mieszkańców, aby nie filmowali ani nie zamieszczali informacji o ruchach wojska.

Również mer ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko, cytowany przez agencję informacyjną Interfaks Ukraina, stwierdził, że miasto weszło w "fazę obrony" przed rosyjskimi najeźdźcami.

"Miasto weszło w fazę obrony. Teraz w niektórych dzielnicach słychać strzały i wybuchy. Ukraińskie wojsko niszczy grupy dywersyjne Rosjan. Niektóre grupy dywersyjne niestety już spenetrowały stolicę. Wróg chce rzucić Kijów na kolana i nas zniszczyć" – podkreślił Kliczko.

Władze Ukrainy informują od rana o walkach na północny zachód od Kijowa, gdzie Rosjanie próbują się przedrzeć w kierunku stolicy. Walki odbywają się m.in. w okolicach Hostomla, Iwankowa i Dymeru. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy