Reklama

Świat

Ukraińskie wojsko: toczymy ciężkie walki pod Charkowem i w Donbasie

PAP
Dodano: 24.02.2022
60246_24lu4
Share
Udostępnij
Toczymy ciężkie walki z jednostkami rosyjskimi w rejonie Charkowa i w Donbasie; w rejonie Czernihowa zatrzymaliśmy ofensywę wroga – poinformował w czwartek sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Dodał, że oddziały ukraińskie kontrolują Mariupol i Szczastię.

Siły zbrojne Ukrainy powstrzymują natarcie rosyjskiego agresora i bronią państwa – podkreśla w swoich komunikatach sztab ukraińskiej armii.

Zatrzymaliśmy przeciwnika w rejonie Czernihowa (miasto pod granicą białoruską, na północny wschód od Kijowa); w okolicach Chersonia (miasto na północny zachód od okupowanego Krymu) sytuacja jest trudna, ale siły ukraińskie odpierają agresora – informuje sztab.

Ciężkie walki toczą się w okolicach Charkowa i w Donbasie; wojska ukraińskie zniszczyły co najmniej siedem samolotów, dwa śmigłowce i kilkadziesiąt pojazdów opancerzonych przeciwnika – dodano w najnowszym komunikacie opublikowanym na Facebooku.

W walkach w okolicach miasta Szczastia, w kontrolowanej przez rząd części obwodu ługańskiego, zabito ok. 50 rosyjskich najeźdźców – uzupełniono.

"Zachowaj spokój i wierz w obrońców Ukrainy" – kończy wszystkie swoje komunikaty sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

W najnowszym facebookowym wpisie sztab przekazuje wezwanie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do mediów o "aktywniejsze informowanie społeczeństwa o sukcesach ukraińskich Sił Zbrojnych i stratach wroga". Zełenski wezwał także każdego obywatela do wspierania wojska, a także oddawania krwi dla rannych żołnierzy. Każdy, kto ma doświadczenie bojowe, powinien przyłączyć się do obrony – podkreślił.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy