Reklama

Świat

Austin: nasze zobowiązania w dziedzinie bezpieczeństwa zbiorowego są niewzruszone

Artur Ciechanowicz / PAP
Dodano: 16.02.2022
60025_16lu4
Share
Udostępnij
Zobowiązania USA w dziedzinie bezpieczeństwa zbiorowego pozostaną niewzruszone – oświadczył w środę w Brukseli sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Lloyd Austin.

"Uznajemy art. 5 (Traktatu Północnoatlantyckiego) i zasady zbiorowego bezpieczeństwa. Nasze zobowiązania w dziedzinie bezpieczeństwa zbiorowego pozostaną niewzruszone w przyszłości" – powiedział Austin w Brukseli przed rozpoczęciem posiedzenia ministrów obrony krajów NATO.

Wcześniej tego samego dnia, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, mówiąc o sytuacji Ukrainy, podkreślił, że "w terenie" nie widać deeskalacji ze strony Rosji. Dodał jednak, że istnieje nadzieja, że Rosja wybierze rozwiązanie dyplomatyczne.

"Czas pokaże, czy nastąpi wycofanie się Rosji. Widzimy, że zwiększyli liczbę żołnierzy, a więcej żołnierzy jest w drodze" – powiedział Stoltenberg.

"Jeśli naprawdę zaczną wycofywać siły, to przyjmiemy to z radością. Tymczasem widzimy ruchy wojsk tam i z powrotem (…). Nie potwierdza to prawdziwego wycofania" – skonstatował.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy