Źródło: Polski Związek Tenisa Stołowego / Opracowanie AC
Dodano: 04.03.2024
Team Poland
Team Poland

Informowaliśmy już, że w swoim debiucie w cyklu turniejów Europe Youth Series reprezentanci Polski zdobyli w Croatia Open 12 medali, w tym 5 złotych – 3 w singlu i 2 w drużynówce mieszanej. Jak młodzi Biało-Czerwoni, podopieczni trenerów Tomasza Szarego i Alana Wosia, oceniają swoje występy w Osijeku?

Rzeszowianka odnosi sukces zajmując I miejsce na międzynarodowej imprezie w Chorwacji

Łucja Kobosz (U-13): – Zajęłam 1 miejsce w grze pojedynczej i grze drużynowej oraz 2 miejsce w deblu z Aleksandrą Nawrocką. Najtrudniejszym meczem był finał singla z zawodniczką z Węgier, zajmującą aktualnie 3 miejsce na świecie. Nie byłam faworytką w tym spotkaniu. Grało mi się ciężko, ale dałam radę, walcząc o każdy punkt. I się nie poddawałam.

Przyjechałam na takie zawody po raz pierwszy bez żadnych punktów, więc trafiłam na trudne przeciwniczki. Jestem bardzo zadowolona z tego występu i kontynuuję swoją pracę z ogromną chęcią.

Katarzyna Rejkowska triumfuje w singlu rocznika U-15

Katarzyna Rajkowska (U-15): – Wygrana w turnieju singla była dla mnie zaskoczeniem. Nie spodziewałam się, że tak dobrze mi pójdzie. Wszystkie mecze wymagały dużego skupienia i zaangażowania, najtrudniejszy jednak był mecz o wejście do czwórki, a więc strefy medalowej. Ostatecznie wyjazd na Croatia Open zakończył się 3 medalami.

Maja Łakoma z dwoma medalami

Maja Łakoma (U-15): – Na turnieju zdobyłam dwa medale – w drużynie mieszanej złoto oraz w deblu brąz. Turniej całościowo uważam za udany, chociaż po grze singlowej został mały niedosyt. Z zawodniczką, z którą walczyłam o medal, wygrałam w turnieju drużynowym 3:0. Z pewnością ta gra, pomimo wyniku 2:3, była dla mnie najtrudniejsza, bo w każdej akcji i piłce musiałam zachować pełną koncentrację. Po turnieju wracam z wnioskami i determinacją do dalszego ciężkiego treningu.

Samuel Michna z brązem

Samuel Michna (U-15): – Udało mi się zdobyć 3 medale, złoto w drużynie razem z Kasią Rajkowską, Mają Łakomą i Aleksem Pakułą, drugi złoto w singlu oraz brąz w deblu z Aleksem. Za najcięższy mecz uważam finał gry pojedynczej z Aleksem. Bardzo trudne było też spotkanie z Niemcem Lukasem Wangiem. Nie spodziewałem się zwycięstwa w całych zawodach, ale też starałem się nie myśleć o wyniku, tylko o jak najlepszej grze.

Najbardziej w swojej grze jestem zadowolony z kontry forhendowej oraz umiałem zagrać dobrze taktycznie. W ostatnim czasie poprawiłem odbiór serwisu. Jeśli chodzi o znanych mi rywali, z ME młodzików byli to Włoch Francesco Trevisan i Rumun Robert Istrate.

ŁUCJA KOBOSZ I JAN MRUGAŁA ZWYCIĘŻYLI W MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW.