Poznaj region - Małopolska

Ruszył Program „Poznaj region – wizyty turystyczno-kulturalne po Małopolsce”

Źródło: małopolska.pl
Dodano: 11.10.2023
Zdjęcie: małopolska.pl
Zdjęcie: małopolska.pl
Share
Udostępnij

We wtorek 10 października odbyła się pierwsza z cyklu wypraw turystyczno-kulturalnych po Krakowie i Małopolsce, przygotowana przez województwo małopolskie i Małopolską Organizację Turystyczną dla dzieci i młodzieży z regionu. W Operze Krakowskiej licznie zgromadzoną młodzież wraz z opiekunami przywitała Iwona Gibas z zarządu województwa i Grzegorz Biedroń – Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Celem programu jest popularyzacja oferty turystycznej regionu, ze szczególnym uwzględnieniem oferty w zakresie turystyki kulturalnej i historycznej, aktywizacja turystyczna dzieci i młodzieży z Małopolski oraz integracja i edukacja poprzez turystykę.

Iwona Gibas z zarządu województwa zaprosiła uczestników wypraw do obejrzenia na scenie Opery Krakowskiej musicalu „Kopernik”, stanowiącego niezwykłą muzyczną podróż przez najważniejsze wydarzenia z życia genialnego astronoma, a także do zwiedzania wystaw tematycznych wyeksponowanych na terenie Opery, poświęconych działalności naukowej Mikołaja Kopernika oraz odwiedzenia najważniejszych zabytków i atrakcji Krakowa.

Wyprawy turystyczno-kulturalne to inicjatywa, mająca na celu łączenie zwiedzania atrakcji turystycznych z udziałem w widowiskach muzyczno-scenicznych lub innej, wybranej ofercie kulturalnej regionu. Myślę, że stanowi znakomite uzupełnienie programu edukacyjnego, realizowanego w szkołach” – podkreśliła Iwona Gibas.

Program „Poznaj region – wizyty turystyczno-kulturalne po Małopolsce” realizowany jest przez Małopolską Organizację Turystyczną w ramach otwartego konkursu ofert z dziedziny turystyki pn. „Małopolska Gościnna” i finansowany z budżetu samorządu województwa. Planuje się, że w tegorocznej edycji programu udział weźmie ponad 2000 dzieci i młodzieży z Małopolski. Budżet programu to 800 tys. zł.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy