Reklama

Lifestyle

W podróży po Rzeszowie i Podkarpaciu. Majówka z TVP3 Rzeszów

Aneta Gieroń
Dodano: 01.05.2024
Ulica 3 Maja w Rzeszowie. Fot. Tadeusz Poźniak
Ulica 3 Maja w Rzeszowie. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

Długi majowy weekend trwa, a że towarzyszy mu piękna, słoneczna pogoda wielu rzeszowian i mieszkańców Podkarpacia tłumnie oblega najpiękniejsze miejsca w regionie oraz liczne pikniki i majówki. Całą środę świętujemy 20 lat Polski w Unii Europejskiej, w czwartek Dzień Flagi, a 3 Maja wspaniała impreza – Paniaga na ulicy 3 Maja w Rzeszowie. Wszystkie te imprezy Telewizja Rzeszów zapowiada i pokazuje na swojej antenie. W tym roku z własnym stoiskiem zagości na ulicy Pańskiej,  będzie na zawodach balonowych w Krośnie, pokaże też najważniejsze inwestycje, jakie przez ostatnich 20 lat udało się zrealizować na Podkarpaciu dzięki funduszom europejskim.  

1 maja w specjalnym wydaniu Aktualności TVP3 Rzeszów będzie można sprawdzić, jak zmienił się nasz region po wstąpieniu do Unii Europejskiej. Reporterzy przypomną największe inwestycje oraz najważniejsze projekty społeczne współfinansowane z funduszy europejskich. Na antenie ukażą się relacje z uroczystości rocznicowych na rzeszowskim Rynku i w Filharmonii Podkarpackiej. Zaprezentowane zostanie także widowisko „Gratuluję Podkarpackie, czyli muzyczna podróż po Europie”. Znajdą się też rozmowy z Europejczykami, którzy w naszym regionie znaleźli swoje miejsce na ziemi, a także z dwudziestolatkami z Podkarpacia, których reporterzy zapytają jak na świat patrzy „Pokolenie UE”. Specjalne wydanie „Aktualności” TVP3 Rzeszów poświęcone 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w środę, 1 maja o godz. 18.30.

TVP3 Rzeszów na Paniadze w Rzeszowie

3 maja na antenie relacje ze Święta Paniagi czyli ulicy 3-maja w Rzeszowie. Od ponad 20 lat podczas majowego weekendu główny deptak Rzeszowa jest miejscem koncertów, prezentacji i regionalnych i jarmarków . Tegoroczne święto rozpocznie się paradą uliczną, której uczestnicy przejdą od wieży farnej do fontanny multimedialnej. Relacje w piątek, 3 maja o godz. 14.30, 17.20 i 18.00.

4 maja kamery TVP3 Rzeszów zawitają do Krosna. W programie cyklu „Poznaj Podkarpackie” znajdą się m.in. relacje z 40. Balonowych Mistrzostw Polski, 24. Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych oraz imprez towarzyszących tym wydarzeniom. Będzie można również zobaczyć Centrum Dziedzictwa Szkła i dowiedzieć się, jakie atrakcje czekają na turystów w BWA, Centrum Aktywności Młodzieży czy Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Relacje w sobotę, 4 maja o godz. 10.50, 11.50, 12.45, 14.30 i 17.00.

Fot. Archiwum TVP3 Rzeszów
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy