Reklama

Lifestyle

Słowackie baseny termalne i letnie kąpieliska. Cenniki i opis atrakcji

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 09.06.2017
33187_main
Share
Udostępnij

Słowacja kusi mieszkańców Podkarpacia bogatą ofertą letnich kąpielisk oraz basenów termalnych czynnych przez cały rok. Bliska odległość z Rzeszowa, przystępne ceny oraz rozmaite atrakcje dla rodzin z dziećmi ściągają na Słowację tłumy mieszkańców, zwłaszcza że żadne miasto na Podkarpaciu nie może zaoferować podobnych rozrywek. Słowackie kąpieliska są mocno zróżnicowane cenowo, w zależności od oferty.

Svidnik – baseny wewnętrzne całoroczne i zewnętrzne letnie

Najbliżej od Rzeszowa położony jest słowacki Svidnik. To ok. 110 kilometrów i ok. 2 godziny jazdy samochodem, kierując się w stronę Barwinka. Atrakcją Svidnika jest kompleks basenów Aquaruthenia, z basenami wewnętrznymi całorocznymi oraz zewnętrznymi letnimi. Te ostatnie otwierane są zazwyczaj pod koniec czerwca, w pierwszy weekend wakacji i czynne są do września.

Atutem basenów letnich jest przystępna cena – za cały dzień korzystania z niemal wszystkich atrakcji rodzina (2 osoby dorosłe, dwoje dzieci do 140 cm wzrostu) zapłaci ok. 17 euro w weekend i 15 euro od poniedziałku do piątku.

Dużym powodzeniem cieszy się basen ze sztucznymi falami oraz zjeżdżalnia kamikadze. Jest tutaj też strefa dla dzieci – piasek, huśtawki, trampoliny, plac zabaw, dwa boiska plażowe, miejsce do gry w piłkę nożną i ping ponga. Na miejscu znajdują się punkty gastronomiczne.

Park wodny w Popradzie – baseny termalne wewnętrzne i zewnętrzne czynne cały rok

Dużą popularnością wśród mieszkańców Podkarpacia cieszą się baseny wewnętrzne oraz zewnętrzne termalne w Popradzie oddalonym ok. 240 km od Rzeszowa. Znajduje się tu 9 wewnętrznych i zewnętrznych basenów termalnych i relaksacyjnych o temperaturze 30-38°, czynnych przez cały rok. Można tu skorzystać z wewnętrznego basenu Blue Sapphire, na którym co wieczór odbywa się pokaz laser show. Z kolei Blue Diamond to dwa baseny luksusowe, w tym jeden z dostępem do baru bezpośrednio w wodzie i z krzesłami barowymi zanurzonymi w wodzie. Dla dzieci przeznaczony jest basen Wyspa Skarbów w stylu egzotycznej zatoki, z wrakiem statku ze zjeżdżalniami i rurami. Dorośli mają w strefie dziecięcej do dyspozycji jacuzzi oraz taras wypoczynkowy.

Natomiast od początku lipca do  końca sierpnia otwarta jest piramida zabaw wodnych z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Piramida Majów posiada 3 baseny ze stali nierdzewnej, ślizgawki, zjeżdżalnie i rozmaite atrakcje wodne, takie jak rwąca rzeka, grzybek, jeż wodny lub wodotryski. Baseny mają głębokości 1-1,2 m i temperaturę wody do 30°C.

Za całodzienny bilet do wszystkich basenów zewnętrznych i wewnętrznych parku wodnego osoba dorosła zapłaci 22 euro, małe dzieci – 1 euro, starsze dzieci i studenci – 19 euro. Park wodny oferuje też klubowe zniżki.

Vrbov – całoroczne baseny termalne

Niedaleko Popradu, w odległości ok. 240 km od Rzeszowa znajduje się kąpielisko we Vrbovie. Nie ma tu zbyt wiele atrakcji dla dzieci (jak np. zjeżdżalnie), za to kąpielisko cenione jest ze względu na wody geotermalne. Woda geotermalna, którą wypełnione są baseny, ma swe źródło na wysokości 2000 m. Zawiera minerały oddziałujące korzystnie na układ ruchowy, oddechowy, nerwowy, sercowo-naczyniowy i skórę.Temperatura bijącego źródła osiąga 59°C. W basenach utrzymywana jest temperatura od 26 do 38°C.

W sezonie zimowym (do 16 czerwca) całodzienny pobyt osoby dorosłej wynosi 12 euro. Dzieci do 3. roku wchodzą za darmo.

Tatralandia – popularny park wodny z wieloma atrakcjami

Duży park wodny Tatralandia od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem turystów z Podkarpacia, choć jest to stosunkowo daleko z Rzeszowa, bo ponad 300 km (najszybciej autostradą A4 w stronę Krakowa i na Zakopiankę) Jednak wiele osób planujących wyjazd na Słowację, odwiedza ten słynący z licznych atrakcji kompleks. Oprócz bogatej oferty basenowej, znajduje się tu sklepy i restauracje, atrakcyjna strefa wellness, Wyspa Piratów z Karaibów oraz Raj Tropikalny.

Poza sezonem, czyli do 14 czerwca, bilet rodzinny kosztuje 52 euro, w sezonie wakacyjnym ceny są wyższe.

W połowie czerwca otwierane jest Summer City z atrakcjami takimi jak np. Bubble City – nadmuchiwany świat, Babyland, Profi Jump, wodna piłka nożna, boiska do siatkówki, siatkówki plażowej i piłki nożnej oraz stoły do ping ponga. Można też spróbować gry w gigantyczne szachy albo rosyjskie kręgle.

Szczegółowe cenniki oraz godziny otwarcia znajdują się na stronach internetowych wyżej wymienionych kompleksów.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy