Reklama

Lifestyle

W Muzeum – Zamku Noc Muzeów już we wtorek

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 01.05.2023
73661_lancut
Share
Udostępnij
W Muzeum- Zamku w Łańcucie uroki Nocy Muzeów już we wtorek, 2 maja. W tym roku po raz pierwszy w historii łańcuckiego muzeum, Noc Muzeów została zaplanowana także na wcześniejsze godziny. Zanim turyści wejdą na wieczorny spacer po Zamku, wcześniej będą mogli wziąć udział w pokazach organizowanych w Storczykarni.
 
Muzeum – Zamek w Łańcucie Noc Muzeów zaplanowało na 2 maja, tak, aby turyści w ogólnopolskim terminie wydarzenia, mogli skorzystać z oferty również innych placówek kultury. Tym razem na zwiedzających czekają atrakcje przygotowane w dwóch lokalizacjach. W ciągu dnia w Storczykarni odbędą się „Prezentacje właściwych metod pielęgnacji storczyków”. Pracownicy na co dzień zajmujący się orchideami, w praktyce zaprezentują, jak najlepiej o nie zadbać, tak, aby zachwycały swoją urodą.

Storczykarnia w Muzeum-Zamku w Łańcucie

Pokazy w Storczykarni odbędą się o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. Jeden pokaz potrwa około pół godziny. Będzie można wziąć w nim wziąć udział w ramach biletu uprawniającego do obejrzenia ekspozycji Storczykarni (12 zł – bilet normalny, 8 zł – bilet ulgowy).
 
Od godz. 18.00 Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na spacer po ekspozycji I piętra Zamku. W tym roku w blasku żyrandoli będzie można obejrzeć wystawę czasową XVII-wiecznej porcelany, podarowanej przez cesarza Chin królowi Janowi III Sobieskiemu. Później serwis był własnością Czartoryskich i pochodząca z tego rodu księżna Izabella, przywiozła go do Łańcuta. W 1944 r. porcelana została ewakuowana z rezydencji przez ostatniego ordynata. W zeszłym roku wspomniane dzieła sztuki powróciły do Zamku po 78 latach nieobecności.
 
Nocny spacer po reprezentacyjnych zamkowych wnętrzach będzie możliwy od godz. 18.00 do 22.00 (ostatnie wejście). Bilety wstępu w cenie 1 zł do kupienia w zamkowej Sieni. W Noc Muzeów zwiedzanie odbywa się bez audioprzewodników. Obowiązują limity wejść. Poruszanie się po Parku Wewnętrznym jest możliwe wyłącznie po wyznaczonej trasie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy