Reklama

Lifestyle

Największa w Europie wystawa budowli z klocków lego w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 22.06.2024
  • city
Share
Udostępnij

1000 metrów kwadratowych, 70 niesamowitych, premierowych makiet, setki modeli, a wszystko zbudowane z blisko 5 000 000 klocków lego. Od piątku, 22 czerwca w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie, największa w Europie wystawa budowli z klocków.

Inwazja Gigantów, to myśl przewodnia rzeszowskiej ekspozycji. Jedne są gigantyczne ze względu na wielkość (najwyższa budowla ma ponad 3 metry wysokości, największa makieta z kolei pochłonęła blisko 750 000 klocków), natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Wszystkie eksponaty to budowle niepokazywane nigdy wcześniej i właśnie w Rzeszowie mają swoją premierę.

Hitem wystawy jest statek inspirowany statkiem z Gwiezdnych Wojen. Ma 3 metry wysokości i składa się z 250 000 klocków.

Miasto zbudowane z 750 tys. klocków lego

– Na każdej naszej wystawie prezentowany jest wyjątkowy super model i w tym przypadku nie odstąpiliśmy od tej reguły – mówi Rafał Szymański, organizator wystawy. – To jeden z najbardziej rozpoznawalnych statków z uniwersum STAR WARS.

Wspaniałe wrażenie robi też makieta miasta – zbudowana z blisko 750.000 elementów, mająca niemal 10 metrów długości i 20 metrów kwadratowych powierzchni.

Jest też niezliczona ilość modeli inspirowanych najpopularniejszymi bohaterami bajek: Gabby’s Dollhouse, Muppety oraz mieszkańcy Ulicy Sezamkowej, South Park, zaczarowana kraina księżniczek Disneya. Hitem wystawy są naturalnej wielkości postaci inspirowane serią Potwory i Spółka: Sulley, Mike Wazowski i Boo, oraz postać inspirowana bajką Piotruś Pan zbudowana w skali 1:1 wraz z nieodłączną przyjaciółką Dzwoneczkiem.

Na starszych uczestników wystawy czekają: epicka makieta inspirowana filmem Avatar, przygody młodego czarodzieja w Hogwarcie, sceny prosto z ekscentrycznej Rodziny Adamsów, figura inspirowana postacią „makabrycznie” bystrej dziewczynki WEDNESDAY, wykonanej w skali 1:1, mroczny świat inspirowany Gotham City, czy popiersia w skali 2:1 inspirowane ikonicznymi przeciwnikami Batmana: Catwoman, The Penguin, Two-Face.

W Rzeszowie nie zabrakło również wielkich budowli ukazujących architekturę dawną                         i współczesną, a wśród nich: Luwr, gotycka Katedra Notre-Dame w Paryżu czy model Wieży Eiffla mierzący prawie 150 cm wysokości zbudowany z ponad 12.000 elementów. 

Na fanów serii LEGO Architecture czeka spektakularna Mapa Europy oraz Mapa Ameryki Północnej z najważniejszymi i symbolicznymi perłami architektonicznymi.

Dla koneserów sztuki organizatorzy przygotowali wybudowane z niezwykła precyzją

i starannością repliki słynnych rzeźb wykonane tym razem w intensywnie kolorowych wersjach: Wenus z Milo, doskonałego Dawida, idealnego cesarza Oktawiana Augusta czy zadumanego Myśliciela.

Klocki i mechanika – uruchom galopującego konia

Autorzy wystawy nie zapomnieli też o miłośnikach połączenia klocków i mechaniki. Na wystawie są: jeżdżące pociągi, karuzele w wielkim mieście czy startujący samolot. To jednak nie wszystko. Zwiedzający mogą uruchomić: „klaszczącego ogonem” bobra, machającego skrzydłami motyla, galopującego konia czy biegające pieski preriowe.

Wystawa Budowli z Klocków LEGO to nie tylko okazja do podziwiania niezwykłych modeli, ale także możliwość włączenia się w proces twórczy. W specjalnie wydzielonej strefie Fun Park jest możliwość, z pomocą niezliczonych instrukcji i inspiracji zbudować niecodzienne konstrukcje z tysięcy klocków.

Obok wystawy lego znajduje się dodatkowa wystawa. 3D Trick Gallery to miejsce, gdzie można wykonać zdjęcia w niecodziennych, abstrakcyjnych, a czasem nawet niemożliwych sytuacjach. To doskonały pomysł na zabawę dla całej rodziny, czy spotkanie z przyjaciółmi.

Wystawa w Rzeszowie prezentowana będzie do 1 września. Szczegóły i sprzedaż biletów online na wystawaklockow.pl/rzeszow oraz www.3Dgallery.pl. Bilety można także nabyć w kasach w godzinach otwarcia wystawy.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy