Reklama

Lifestyle

Na Bulwarach w Rzeszowie powstanie Ogród Motyli

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 06.06.2024
Fot. Materiały prasowe UM Rzeszowa
Fot. Materiały prasowe UM Rzeszowa
Share
Udostępnij

Na działkach znajdujących się w sąsiedztwie zejścia z kładki łączącej Bulwary z Nowym Miastem a także łąki kwietnej i trzmielowiska posadzone zostaną rośliny przyciągające motyle. Będą to m.in. astry, budleje, jeżówki, kocimiętki, szałwie i lawendy. Ustawione zostaną także domki dla motyli. Ogród gotowy będzie do końca czerwca tego roku. Podpisana została już umowa z wykonawcą – firmą MarkFlor z Krakowa.

Ta sama firma przygotuje też drugą zieloną atrakcję w Rzeszowie – stworzy łąkę krokusową na zieleńcu przy Placu Cichociemnych. Zarówno Ogród Motyli jak łąka krokusowa powstaną z pieniędzy „Zielony Fundusz dla Rzeszowa”, które wpłaciła spółka InPost. Koszt zielonych atrakcji to 96 tys. zł.

Rzeszów świętuje swoje 670. urodziny przez cały rok

W tym roku Rzeszów świętuje swoje 670-lecie. Z tej okazji przez cały rok organizowane są wydarzenia upamiętniające rocznicę. Jedno z nich będzie miało formę kwietnej łąki, która powstanie na zieleńcu znajdującym się pomiędzy Wisłokiem a budynkami Zespołu Szkół Gospodarczych. Na łące posadzone zostaną rośliny, których kwiaty mają niebieski kolor. Niebieska łąka zostanie założona jeszcze w czerwcu tego roku.

Fot. Materiały prasowe UM Rzeszowa
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy