Reklama

Lifestyle

Spotkanie z Makłowiczem. Będzie festiwal w Rzeszowie

Alina Bosak
Dodano: 09.09.2021
56090_maklowicz
Share
Udostępnij
We wtorek, 14 września, w Rzeszowie będzie gościł Robert Makłowicz. O godz. 10.00 w Sali Konferencyjnej Hotelu Prezydenckiego w Rzeszowie spotka się restauratorami, producentami żywności i osobami zainteresowanymi promocją kulinarnych tradycji. Powód wizyty? Jest nim planowany w przyszłym roku Festiwal Kulinarny Karpaty na Widelcu.
 
Obietnicę zorganizowania w Rzeszowie Festiwalu Kulinarnego Karpaty na Widelcu, Robert Makłowicz złożył w maju przy okazji kampanii wyborczej Konrada Fijołka. Znany krytyk kulinarny, dziennikarz, autor książek i programów telewizyjnych wystąpił wtedy na rzeszowskim rynku obok kandydata na prezydenta Rzeszowa i ogłosili, że chcą zorganizować w Rzeszowie festiwal kulinarny na wzór festiwalu „Europa na widelcu” we Wrocławiu, w który Makłowicz również jest zaangażowany. Panowie nie ukrywali, że przyszłość festiwalu zależała od wyniku wyborów, a że wygrał Konrad Fijołek, wydarzenie rzeczywiście dojdzie do skutku.
 
We wtorek, 14 września, Robert Makłowicz będzie gościł w Rzeszowie, by porozmawiać o planowanym w przyszłym roku festiwalu kulinarnym. Urząd Miasta Rzeszowa zaprasza na to spotkanie wszystkich restauratorów, szefów kuchni, hotelarzy, producentów tradycyjnych wyrobów kulinarnych, wystawców, wszystkich zainteresowanych gastronomią oraz kulturą kulinarną. Dyskusja na temat Festiwalu Karpaty na Widelcu rozpocznie się o godz. 10.00 w Sali Konferencyjnej Hotelu Prezydenckiego w Rzeszowie i potrwa ok. 2,5 godz. Poprowadzi ją Robert Makłowicz. Wstęp wolny. 
 
Festiwal Karpaty na Widelcu, jak zapowiadali patroni imprezy, a więc Konrad Fijołek i Robert Makłowicz, ma być atrakcją kulinarną, kulturalną i historyczną Rzeszowa. Promować kulturę Karpat poprzez tradycje kulinarne i sprowadzić do Rzeszowa turystów, promować miasto i okolicę. Pomóc rzeszowskim przedsiębiorcom z branży gastronomicznej. Festiwal będzie integrował środowisko gastronomiczne, budował relacje między przedsiębiorcami, ale również między mieszkańcami Rzeszowa.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy