Reklama

Kultura

Teatr Maska zaprasza na spektakl o św. Franciszku. Bilety na co czwarte miejsc

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 02.10.2020
51763_teatr
Share
Udostępnij
Teatr Maska od wakacji pozostaje otwarty dla publiczności. Na spektakl „O mniejszych braciszkach św. Franciszka” w reżyserii Jacka Popławskiego zaprasza dzieci od lat 4,  w niedzielę , o godz. 16.30. Ponieważ Rzeszów decyzją Ministerstwa Zdrowia znalazł się w strefie żółtej, na widownię zostaną sprzedane bilety jedynie na 25 proc. miejsc. 
 
Święty Franciszek – kiedy jeszcze nie był świętym, lecz po prostu zwykłym Franciszkiem – wybrał się w wędrówkę po świecie. Podczas swojej podróży przeżył mnóstwo niezwykłych przygód.
 
Każdego dnia poznawał nowych przyjaciół, nawet jeśli początkowo wydawali się być kimś zupełnie innym. Odnalazł także prawdziwy skarb. Myli się jednak ten, kto sądzi, że była to większa lub mniejsza skrzynia wypełniona drogocennymi kamieniami. O nie! Dla Franciszka takie błyskotki były zupełnie bez wartości. On odkrył coś, co było o wiele cenniejsze… Nasze przedstawienie opowie Wam historię niezwykłych Franciszkowych podróży i spotkań z nazywanymi przez niego „braćmi mniejszymi” zwierzętami – tymi małymi i dużymi, skrzydlatymi i z płetwami. Przypomni także o tym, jak zachwycający może być świat, gdy tylko znajdziemy czas, aby się zatrzymać i przyjrzeć się mu z dziecięcą uwagą.
 
„O mniejszych braciszkach św. Franciszka” to spektakl przygotowany z myślą o najmłodszych widzach. Twórcy przyglądają się zachwytowi, z jakim św. Franciszek odbierał świat, i jego wdzięczności za każde, najmniejsze nawet stworzenie. Podkreślają, że wiara, radość życia, chęć niesienia pomocy i dzielenia się swoim szczęściem, to cechy które warto rozwijać. Warto także odnaleźć w sobie dziecięcą gotowość do zachwycenia się najzwyklejszymi sprawami i rozwijać wrażliwość,  z jaką wszyscy powinniśmy kroczyć przez życie.
 
Spektakl, który miał swoja premierę w Rzeszowie 3 lata temu wyreżyserował Jacek Popławski. Autorem scenografii jest Pavel Hubička, muzyki: Pavel Helebrand. Występują:  Anna Kukułowicz, Maciej Owczarek i Kamila Olszewska.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy