Reklama

Kultura

Święto teatru bez premiery. W zamian zagłosuj na ulubionych aktorów

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 27.03.2020
50450_teatr_
Share
Udostępnij
Widzowie wybierają ulubiony spektakl, ulubioną aktorkę i ulubionego aktora Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Głosowanie odbywa się w Internecie. Trwa do 22 kwietnia. Zwycięzcy otrzymają nagrodę „Wanda’20” – nazwaną tak od imienia patronki. To sposób, by mimo zamknięcia z powodu epidemii  rzeszowskiej sceny dramatycznej, uczcić jej najważniejsze święto – 59. Międzynarodowy Dzień Teatru, który wypada w piątek, 27 marca.
 
Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie miały się odbyć dzień później. Na sobotę, 28 marca, zaplanowano premierę spektaklu „Iwona, księżniczka Burgunda” w reż. Waldemara Śmigasiewicza oraz tradycyjne rozdanie nagród przyznawanych aktorom i innym pracownikom tej instytucji kultury przez władze samorządowe i dyrektora Teatru. Ze względu na obowiązujący w Polsce stan epidemii uroczyste obchody 59. MDT zostały przełożone na późniejszy, niewyznaczony jeszcze termin. Internet – narzędzie, które na co dzień służy Teatrowi do komunikacji z widzami – stał się jedyną przestrzenią, w jakiej artyści mogą spotkać się dziś z publicznością. Poprzez media społecznościowe do Teatru dociera dużo słów wsparcia ze strony jego sympatyków, którzy oczekują szybkiego spotkania na scenie Siemaszkowej. 
 
W tegorocznych nadzwyczajnych okolicznościach Teatr postanowił, że obok marszałka województwa podkarpackiego, prezydenta Rzeszowa i dyrektora Teatru swoich faworytów wskażą również widzowie. W tym celu powstała internetowa ankieta, która umożliwia oddanie głosu na ulubioną aktorkę i ulubionego aktora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz na ulubiony spektakl z repertuaru Teatru. Głosować można do 22 kwietnia 2020 r. włącznie. Laureatów „Wandy ‘20” – bo tak od imienia patronki Teatru nazwane zostały nagrody – poznamy podczas uroczystych obchodów 59. Międzynarodowego Dnia Teatru w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. 
 
Dla tych, którzy zdecydują się wziąć w niej udział, przygotowano konkurs na Facebooku. Do wygrania są zaproszenia na obchody 59. MDT, w tym premierę „Iwony, księżniczki Burgunda” w reż. Waldemara Śmigasiewicza. Fundatorem nagród „Wanda ‘20” oraz zaproszeń dla biorących udział w ankiecie jest Teatr im. Wandy Siemaszkowej. 
 
Regulaminy głosowania oraz konkursu na FB dostępne są na stronie internetowej Teatru Siemaszkowej.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy