Reklama

Kultura

“Mama Da” w Teatrze Maska

Aneta Gieroń
Dodano: 22.05.2013
4488_Maska_1
Share
Udostępnij
Na spektakl „Mama Da” w reżyserii Bogdana Renczyńskiego (aktora Tadeusza Kantora), w ramach Sceny dla Dorosłych zaprasza w piątek, 24 maja o godz. 19. Teatr Maska. Spektakl dedykowany jest Etty Hillesum, Januszowi Korczakowi, Maksymilianowi Kolbemu, a szczególnie tym, których historii jeszcze nie poznaliśmy.

To przedstawienie dotyczące Holocaustu, zmuszające nas do odpowiedzi, czy winniśmy pamięć postaciom i wydarzeniom z przeszłości, czy tylko ważne jest nasze tu i teraz.Postaciami spektaklu są trzy bezimienne lalki, które noszą w sobie historie opowiadane im przez dziewczynki, jak również pamięć o tym, co „widziały” podczas wojny i o miejscach, w których były. Bohaterkami spektaklu są kobiety, które wciąż nie opowiadają o tym, jak pobyt w obozie koncentracyjnym zmienił ich ciała, a przede wszystkim serca.

 
Jak i czy w ogóle mamy prawo oceniać, moralizować kobiety, które swoje ciała pozwalały wykorzystywać do chwil zapomnienia i przyjemności, dzięki czemu mogły je ocalić od śmierci.Postaciami spektaklu są ci, którzy nie żyli, będąc żywymi. Ci, których oczy oddychały, twarze były maskami, a oni sami porzuconymi manekinami. Lalkami w ludzkim ciele.

Przejmujący spektakl powstał na podstawie: „Myślącego serca” oraz „Przerwanego życia. Pamiętnik 1941-1943” Etty Hillesum, „Odpowiedniego trupa” Jorge’a Semprún, Pierwszego Listu do Koryntian św. Paweł oraz „Co zostaje z Auschwitz” Giorgio Agamben.

Bilety na spektakl można nabyć w kasie Teatru na godzinę przed spektaklem, bądź zarezerwować w Biurze Organizacji Widowni pod numerami telefonów: (17) 85-20-614, (17) 850-13-60. Cena biletów: 15 zł normalny i 12 zł dla grup zorganizowanych oraz studentów, emerytów i rencistów.
 
 
 
 

 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy