Reklama

Kultura

“Mistrz i Małgorzata” do obejrzenia w Siemaszce za 350 groszy

Opracowanie Natalia Chrapek
Dodano: 16.05.2019
45633_mistrz
Share
Udostępnij
W sobotę, 18 maja z okazji Dnia Teatru Publicznego startuje ogólnopolska akcja „Bilet do teatru za 350 groszy”, w którą co roku włącza się również Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Tym razem publiczność może kupić w promocyjnej cenie bilety na „Mistrza i Małgorzatę” w reżyserii Cezarego Ibera. Widowisko rozpocznie się o godz. 18.
 
Mieszkańcy Rzeszowa i Podkarpacia bilety na spektakl „Mistrz i Małgorzata” grany 18 maja za jedyne 3,50 zł będą mogli kupować w ten sam dzień, w Kasie Teatru od godz. 12. Jedna osoba może kupić maksymalnie dwie wejściówki. Teatr nie prowadzi przedsprzedaży i rezerwacji miejsc. 
 
Spektakl „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Cezarego Ibera to przygotowana z dużym rozmachem adaptacja dzieła Michaiła Bułhakowa. Na Dużej Scenie w Siemaszce wystąpią: Dagny Cipora jako Małgorzata i Krzysztof Boczkowski w roli Wolanda. Zagrają też aktorzy z Rzeszowa, Wrocławia i Krakowa. W sumie 22 osoby w obsadzie. Reżyser Cezary Iber zachowuje w spektaklu wszystkie główne wątki powieści. Sięga po wiele środków, by uczynić spektakl równie wielowymiarowym i głębokim jak dzieło Bułhakowa. Są lalki i teatr variété, nagi bal u Szatana i Jeszua w ogrodzie Piłata. Rzecz o dobru i złu,  miłosierdziu i sprawach, o które dziś pytamy. 
 
Widzowie tuż po spektaklu, za dodatkową złotówkę będą mogli wziąć udział w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Teatralnego. To okazja do spotkania z aktorami i dyskusji na temat głośnej inscenizacji powieści Michaiła Bułhakowa, którą poprowadzi Anna Sabat, dziennikarka TVP 3 Rzeszów. Start ok. godz. 21.30. Rezerwacje miejsc na spotkanie pod numerem: 17 850 89 89 . 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy