Reklama

Kultura

“Lichwiarz” – nowy spektakl Rzeszowskiego Teatru Muzycznego Olimpia

Natalia Chrapek
Dodano: 13.05.2019
45606_lagodna
Share
Udostępnij
Na „Lichwiarza” zaprasza Rzeszowski Teatr Muzyczny Olimpia. Dramat o miłości i śmierci oparty na opowiadaniu „Łagodna” Fiodora Dostojewskiego, będzie można obejrzeć 27 maja w sali koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego. Start o godz. 18. 
 
To historia samotnego mężczyzny, właściciela lombardu w średnim wieku, który poślubia młodą dziewczynę. Ona, bita i poniżana przez ciotkę, żyjąc na skraju nędzy decyduje się na małżeństwo z rozsądku. Z czasem stara się pokochać męża i rozpalić w nim namiętne uczucie. Niestety, jej próby kończą się fiaskiem. Wspólne chwile wypełnia milczenie, a brak rozmowy o nawarstwiających się problemach tworzy coraz bardziej toksyczną rzeczywistość, której młoda kobieta psychicznie nie wytrzymuje.
 
Na krótko przed jej samobójczą śmiercią czterdziestoparolatek uświadamia sobie, że kocha żonę, pragnie jednak, by to ona sama odkryła jego wewnętrzną prawdę. Przez nierealne wymagania i zawiłą psychikę mężczyzny oboje cierpią, są nieszczęśliwi i niespełnieni.
justify;">  
W rolach głównych wystapią: Robert Chodur i Natalia Cieślachowska-Trojnar. Reżyserem spektaklu jest Ewa Korczyńska, a za oprawę muzyczną odpowiada Andrzej Szypuła. 
 
Spektakl o ludzkich rozterkach i wyborach przygotował Teatr Muzyczny Olimpia, który od 2018 roku działa w Rzeszowie. W jego repertuarze, obok oper i operetek, nie brakuje melodii musicalowych oraz spektakli. 
 
Spektakl odbędzie się 27 maja w sali koncertowej  Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 83. Sztuka rozpocznie się o godz. 18. Bilety w cenie 35 zł można kupić w Estradzie Rzeszowskiej i na platformie Ekobilet: https://ekobilet.pl/estrada-rzeszowska/-lichwiarz–1551627153039/344011-bilety-na-koncert. 
Więcej informacji na stronie: www.estrada.rzeszow.pl
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy