Reklama

Kultura

Old Love w Europejskiej Galerii Sztuki

Aneta Gieroń
Dodano: 15.05.2013
4161_Old_Love_plakat
Share
Udostępnij
Polską prapremierę sztuki „Old love”, kanadyjskiego dramatopisarza, Norma Fostera, w wykonaniu rzeszowskich aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej będzie można zobaczyć w piątek o godz. 19 w Europejskiej Galerii Sztuki w Millenium Hall w Rzeszowie.
 
Spektakl odczarowuje nasze wyobrażenie o miłości, także fizycznej, którą człowiek ma szansę spotkać w wieku dojrzałym i bardzo dojrzałym. „Old love” to opowieść o znajomości Buda i Molly, która trwa trzy dekady, ale dla której momentem kluczowym staje się… śmierć męża Molly. Budy od wielu lat zakochany w Molly, ona z chłodem przyjmująca jego adorację, w końcu muszą twarzą w twarz stanąć ze swoimi uczuciami, pragnieniami, obawami, zwykłym zawstydzeniem. Old Love” jest spektaklem niezwykle zabawnym, ale i zmuszający do zadumania się nad swoim i innych życiem. To opowieść o związku, który rodzi się, gdy dwie osoby niemal przez całe życie przelotnie się spotykają; o determinacji mężczyzny, który stara się zdobyć serce zdystansowanej i chłodnej ukochanej; o rozbudzeniu, zdawałoby się, dawno zapomnianych emocji. 
 
Autor: Norm Foster
Przekład: Mirosław Połatyński
Reżyseria: Andrzej Chichłowski
Scenografia: Tadeusz Smolicki
Opracowanie muzyczne: Andrzej Chichłowski
Obsada: Anna Demczuk, Marek Kępiński
 
Bilety w cenie: 18zł szkolny, 25zł ulgowy, 30zł normalny można kupić w kasie Teatru im. Wandy Siemaszkowej.
Spektakl na małej scenie Teatru im. W. Siemaszkowej będzie można także obejrzeć w sobotę i niedzielę, 18-19 maja o godz. 19.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy