Reklama

Kultura

“Bobok” dla widzów dorosłych

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 25.04.2013
3693_bobok5
Share
Udostępnij
W piątkowy wieczór, 26 kwietnia, w ramach Sceny dla Dorosłych w Teatrze Maska zostanie wystawiony kolejny spektakl dla widzów pełnoletnich. Tym razem będzie to „Bobok” Rzeszowskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych „Pełna kultura”.

Co jest po drugiej stronie? To dylemat i wierzących i ateistów. Nie tak łatwo zaakceptować fakt, że nasze ciało w proch się obróci i nie pozostanie nic. Możemy wymyślać sobie mniej lub bardziej fantastyczne historie, budować pocieszające teorie, ale i tak wszystkiego dowiemy się dopiero post mortem. 
 
Czy „po wszystkim" staniemy się obojętni? A może – dla oczyszczenia – zrzucimy brzemię win należące do świata żywych. Co będzie najważniejsze, co trzeba konicznie wypowiedzieć, by spokojnie przenieść się w zaświaty. Czy istotne jest dokończenie nie załatwionych spraw? Czy łatwo jest tak od razu przekształcić niezbyt kryształowy charakter? Tak trudno nam, żywym, rozstać się z myślą, że to co istotne jest dla nas teraz, po śmierci może przestać mieć znaczenie. Nie potrafimy zrzec się przyjemności życia. A bobok? Wciąż nienazwany, nieokreślony i tajemniczy snuje się gdzieś na cmentarzu. Czy chcemy go spotkać?
 
Spektakl rozpocznie się o godz. 19.  Bilety można nabyć w kasie Teatru na godzinę przed spektaklem, bądź zarezerwować w Biurze Organizacji Widowni pod numerem 17-85-20-614, 85 01 360. Cena biletów: 15 zł normalny i 12 zł dla grup zorganizowanych oraz studentów, emerytów i rencistów.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy