Reklama

Kultura

Weekend w Masce dla dzieci i dla dorosłych

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 06.03.2013
2502_mala_syrenka
Share
Udostępnij
Od początku 2013 roku w Teatrze Maska w Rzeszowie rozrywki dla siebie mogą szukać także ci, którzy do tej pory przychodzili na spektakle ze swoimi pociechami. Już w piątek (8 marca o godz. 19) dorośli będą mieli okazję zobaczyć kolejne przedstawienie w ramach Sceny dla Dorosłych – spektakl „Dupa”. Dzieci zaś, w niedzielę (10 marca, godz. 16.30), „Małą syrenkę” Hansa Christiana Andersena.
 
Ciesząca się coraz większym zainteresowaniem publiczności Scena dla Dorosłych tym razem proponuje przedstawienie dla młodzieży i dorosłych „Dupa” na podstawie scenariusza, w reżyserii, scenografii i wykonaniu Henryka Hryniewieckiego. Spektakl powstał z inspiracji tekstem Larsa Noréna, uznawanego za jednego z najwybitniejszych dramaturgów skandynawskich, kontynuatora realizmu psychologicznego obecnego w twórczości Henryka Ibsena oraz Augusta Strindberga.
 
O czym jest ten 50-minutowy spektakl? Zderzeni z niezwykłym, zawłaszczającym przestrzeń sceny rekwizytem, jaką jest nadnaturalnych rozmiarów anonimowa dupa, dwie pacynki i animator zostają zmuszeni do skonfrontowania się z rzeczywistością i zdefiniowania raz jeszcze swojego miejsca w świecie. W ten sposób niewyszukana metafora przegranego życia daje początek rozpisanej na trzy głosy opowieści o ludziach z marginesu społecznego: ich problemach, niespełnionych marzeniach, filozofii, etyce postępowania. A także, a może przede wszystkim, przyjaźni, lojalności i potrzebie bliskości.
 
Propozycją na niedzielę dla dzieci w wieku do 7 lat jest „Mała syrenka” Hansa Christiana Andersena na podstawie scenariusza i reżyserii Ewy Piotrowskiej, w scenografii Anny Chadaj, choreografii Marty Bury i z muzyką Wojciecha Błażejczyka. „Mała syrenka” jest dla tych, którzy chcą zobaczyć podwodny świat i usłyszeć śpiew syren oraz dowiedzieć się, co jest największą wartością w życiu. Historia małej syrenki, która, chcąc być bliżej ukochanego, poświęca swój piękny głos i możliwość przebywania  w uroczych podwodnych głębinach, należy do najpiękniejszych opowieści o miłości. Czy syrenka poświęci wszystko dla własnych pragnień? Co zwycięży w krytycznym momencie – szczęście własne czy szczęście kochanej osoby? Przedstawienie uczy, że każde dobro zostaje kiedyś nagrodzone.
 
W spektaklu zobaczymy m.in. Martę Bury jako Małą syrenkę, Kamila Dobrowolskiego jako księcia Filipa oraz Henryka Hryniewieckiego, Roberta Luszowskiego, Bogusława Michałka, Ewę Mrówczyńską, Kamilę Rybacką, Piotra Pańczaka, Małgorzatę Szczyrek, Monikę Szelę i Natalię Zduń.

Bilety na przedstawienie „Dupa” można nabyć w kasie teatru na godzinę przed spektaklem, bądź zarezerwować w Biurze Organizacji Widowni pod numerem 17-85-20-614, 85 01 360. Cena biletów to 15 zł normalny i 12 zł dla grup zorganizowanych oraz studentów, emerytów i rencistów.

Bilety na „Małą syrenkę” kosztują 14 zł. Przed przedstawieniem istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Lalek Teatralnych (od godz. 15.30 do 16.15).
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy