Reklama

Kultura

II Najazd Awangardy na Rzeszów

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 04.02.2013
najazd awangardy
Share
Udostępnij
Tegorocznym Spotkaniom Karnawałowym w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej będzie towarzyszył II Najazd Awangardy na Rzeszów. Podczas wieczoru poetycko-muzycznego 25 cenionych poetów i literatów z Podkarpacia przeczyta swoje utwory, dając publiczności okazję do literackiej dyskusji.

Wszystko zaczęło się 20 lipca ubiegłego roku, gdy na dziedzińcu kamienicy, w której mieści się Pub Classic, podczas nocy poetycko-muzycznej 22 twórców na głos czytało swoje wiersze i interpretowało je, zachęcając publiczność do dyskusji. Organizatorzy chcieli w ten sposób zapromować poezję, ale jednocześnie stworzyć cykliczną imprezę, która nie zniknie z kulturalnej mapy Rzeszowa w czasach szybko postępującej komercjalizacji kultury. Ta pamiętna lipcowa noc poetycko-muzyczna doczekała się kontynuacji, tym razem w innym miejscu i o innej porze, bo w foyer Teatru im. Wandy Siemaszkowej przy okazji 20. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych, jakie w dniach 8-10 lutego będą odbywać się w teatrze.

Czytanie wierszy rozpocznie się punktualnie o godzinie 22.03 w piątek, 8 lutego. Swoje utwory zaprezentują m.in.: Celina Depa, Krystyna Lenkowska, Stanisław Dłuski, Wojtek Ataman, Jan Tulik, Mariusz Kalandyk i inni.

Organizatorami II Najazdu Awangardy na Rzeszów są: Teatr im. W. Siemaszkowej, Klub Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Związek Literatów Polskich i Sekcja Twórczości Literackiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy