Reklama

Kultura

W niedzielę Smoki i ludzie – premiera nowego spektaklu w Teatrze Maska

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 10.11.2015
23354_Kamil-Dobrowolski-20
Share
Udostępnij
Czy smoki istnieją? A jeśli tak, to czego mogą nas nauczyć? Czy spodobałby się im świat ludzi? Teatr Maska zaprasza na premierę nowego spektaklu dla dzieci w wieku od lat 6 pt. „Smoki”. Jego autorką jest Malina Prześluga, młoda autorka bajek oraz cieszących się dużą popularnością spektakli dla dzieci. Wymyślona przez nią kraina smoków i ludzi wprowadza widzów w świat wyobraźni i dobrego humoru.
 
Każda głowa, a w szczególności głowa dziecięca, wypełniona jest różnymi marzeniami, wyobrażeniami czy bajkami… Tak jak my, dorośli, przestajemy wierzyć w świętego Mikołaja, tak dzieci wierzą w niego gorliwie i bezwarunkowo. Tak jak my staramy się wierzyć w sprawczą siłę pieniądza, tak dzieci zawierzają swojej wyobraźni. I choć część z dorosłych wierzy w UFO, o tczy ktokolwiek z nas wierzy w smoki? Przecież smoki nie istnieją…  A kto powiedział, że ludzie istnieją? Może to właśnie my jesteśmy smokami? Wszystko jest kwestią umowy i wyobraźni. Jedno jest pewne – czy to smok, czy też człowiek, musi wyzbyć się uprzedzeń i uwierzyć, że wszystko jest możliwe… Zwłaszcza w bajkach. Bo może to właśnie nasze życie jest bajką? Bo tylko wtedy, gdy wpuścimy ją do naszego życia, możemy stać się szczęśliwsi i dostrzec to, co często mijamy bez zastanowienia. Smoki istnieją i mogą nauczyć nas wielu pożytecznych rzeczy, a i my możemy pokazać im świat, jakiego nie znają… Zaprośmy je tylko do naszego pokoju, żeby sobie pohasały lub odwiedźmy je pod łóżkiem… Tam musi być coś więcej niż tylko kurz… 
 
Premiera: 15 listopada 2015. Przedstawienie dla: dzieci od 6 lat, autor: Malina Prześluga.
Reżyseria: Jerzy Jan Połoński, scenografia: Monika Wójcik, muzyka: Marcin Partyka, ruch sceniczny: Ewelina Ciszewska, asystent reżysera: Paulina Gawrońska. Obsada: Kamil Dobrowolski, Jadwiga Domka, Malwina Kajetańczyk, Paweł Majchrowski, Jerzy Dowgiałło (gościnnie), Natalia Zduń.
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy