Reklama

Kultura

Teatr Maska nie tylko dla dzieci

Anna Olech
Dodano: 11.01.2013
1740_niech-zyje-cyrk-teatr-maska
Share
Udostępnij
W rzeszowskiej Masce, kojarzonej dotychczas przede wszystkim z dziećmi i repertuarem przygotowywanym z myślą o najmłodszych, zaszły spore zmiany. Od 11 stycznia br. w każdy piątek o godz. 19 na widowni będzie mogła zasiąść dorosła widownia i obejrzeć „dorosły” spektakl.

O otwarciu Maski dla dorosłej publiczności mówiło się od chwili przemianowania w 1999 roku teatru Kacperek. Jednak dotychczas nie udało się tej scenie zaistnieć w świadomości widzów jako teatr z repertuarem poważnym. Co prawda, co jakiś czas pojawiał się spektakl dla starszych, ale albo przechodził niezauważony, albo przedstawienia odwoływano ze względu na małe zainteresowanie publiczności. Ale dzięki decyzji nowej szefowej, w końcu udało się wprowadzić w życie teatru stały punkt w repertuarze, którym będą piątkowe spektakle dla dorosłych widzów. – Dla nas aktorów to wyzwanie, by zmierzyć się z trudniejszym i ambitniejszym repertuarem – tłumaczy Monika Szela, dyrektor Maski. – Wiemy też, że widzowie są spragnieni takiego urozmaicenia, dowodzi tego zainteresowanie, z jakim spotyka się festiwal Maskarada i przedstawienia teatru formy. „Scena dla dorosłych” to spełnienie marzeń o rozwijaniu się.

„Dorosła” scena debiutuje 11 stycznia spektaklem w reżyserii  Jacka Malinowskiego „Niech żyje cyrk!”, który powstał na podstawie sztuki Kazimierza Mikulskiego „Historia sentymentalna”, artysty, który przez lata był związany z teatrem Tadeusza Kantora Cricot 2. – Na razie bazujemy na spektaklach, jakie już powstały w Masce pod patronatem Rzeszowskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych „Pełna Kultura”, ale przed końcem sezonu na pewno przygotujemy premierowy spektakl.

Do odwiedzenie Teatru Maska zachęcić mogą widzów, poza repertuarem, ceny biletów piątkowych spotkań ze sztuką. Bilet normalny kosztuje 15 zł, a ulgowy 12 zł.
 
Spektakle w ramach „Sceny dla dorosłych”
 
11 stycznia godz. 19  – Niech żyje cyrk
18 stycznia godz. 19 – Mama da
25 stycznia godz. 19 – Piosenka ci nie da zapomnieć
1 lutego godz. 19 – Bobok (RSIA Pełna Kultura)
8 lutego godz. 19 – Piosenka ci nie da zapomnieć
15 lutego godz. 19 – Iwona, księżniczka Burgunda
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy