Reklama

Kultura

Nibylandia Piotrusia Pana w Teatrze Maska

Anna Olech
Dodano: 05.05.2015
19374_Piotrus-Pan1
Share
Udostępnij
Któż nie zna Piotrusia Pana stworzonego przez James Matthew Barrie’go? Wiecznego chłopca, który zabiera dzieci w świat przygód. Spektakl Teatru Maska, który przygotowano z myślą o Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada, swoją premierę będzie miał w najbliższą sobotę – 9 maja. To zaproszenie do Nibylandii dla wszystkich w wieku od lat 7 do 107. 
 
Piotruś Pan – Wieczny Chłopiec ma doskonały sposób na zapomnienie i ukojenie. Zabiera zagubione dzieci w przepiękną podróż do świata przygody, do Nibylandii. Tam namiętność, dzikość, radość i przyjemność wdycha się wraz z tlenem do płuc, serca i mózgu. Tam trwa Wieczne Teraz. Tak chciałby Piotruś. Jednak czy tyle wystarczy do szczęścia?
Przedsięwzięcie ujęte zostało w ramy spektaklu muzycznego z elementami tańca. Myśl, atmosfera i reżyseria należą do Anny Nowickiej, laureatki nagrody za najlepszy spektakl w teatrach lalkowych w Łodzi, reżyserki spektakli zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych widzów.
 
reżyseria: Anna Nowicka
 
adaptacja: Michał Buszewicz 
 
muzyka: Piotr Klimek 
 
teksty piosenek: Olek Różanek
 
choreografia: Tomasz Graczyk
 
scenografia: Pavel Hubička
 
obsada: Marta Bury, Jadwiga  Domka, Kamila Korolko, Ewa Mrówczyńska, Natalia Zduń, Kamil Dobrowolski, Tomasz Kuliberda, Robert Luszowski, Bogusław Michałek, Piotr Pańczak
 
 
Spektakle:
 
9 maja – godz. 16.30 – premiera
17 maja – godz. 11.00 i 16.30
24 maja – godz. 16.30
7 czerwca – godz. 11.00 i 16.30
 
Bilety można rezerwować w Biurze Organizacji Widowni Teatru Maska – tel. 17 85 20 614.
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy