Reklama

Kultura

“Ja jestem…” w niedzielę w Teatrze Przedmieście

Opracowanie Katarzyna Grzebyk
Dodano: 04.12.2014
16464_1ja-jestem
Share
Udostępnij
Teatr Przedmieście zaprasza na prezentację swojego najnowszego spektaklu pt. "Ja jestem…". Tę kameralną, opartą na autobiograficznych wątkach opowieść, będzie można zobaczyć w niedzielę, 7 grudnia w siedzibie teatru przy ul. Reformackiej 4.
 
„Ja jestem…" to spektakl nawiązujący do sztuki „Kasia z Heilbronnu” Heinricha von Kleista, ale oparty na wątkach autobiograficznych reżyserki Anety Adamskiej. Porusza problem powinności i wolności, a także naszej bezradności i siły wobec nieoczekiwanego. Widz zostaje zaproszony do pokoju dziecinnego pełnego bajkowości, ale też samotności, strachu i okrucieństw i bierze udział w dziwnej i przerażającej maskaradzie, gdzie na plan pierwszy wyłania się dramat kobiety uwięzionej w konwenansie obyczajów i przyzwyczajeń.
 
To spektakl o tych, którzy decydują się na związek, w którym w pakiecie z ukochaną osobą dostają dziecko. Zakochani wierzą, że miłość przezwycięży wszystkie trudności, ale nie znają ceny, jaką przyjdzie im zapłacić za to zwycięstwo. Bo kiedy dajemy z siebie więcej niż chcemy i próbujemy być lepsi niż możemy, frustracja może zmienić życie w piekło.
Symboliczna wieloznaczność przedstawienia opiera się na przenikaniu się tonów dramatycznych i ironicznych, nostalgicznych i groteskowych wyraża naszą ludzką bezradność wobec wyroków losu. A w tle słychać cichy chichot śmierci…
 
Scenariusz i reżyseria: Aneta Adamska. Scenografia: Roman Siwulak. Muzyka: Jakub Adamski, Maciej Szukała. Występują: Aneta Adamska, Jakub Adamski, Diana Bednarz, Magda Sroka, Paweł Sroka, Maciej Szukała. 
 
Bilety w cenie 15 zł, rezerwacje: tel. 667 714 730
 
Więcej informacji na www.teatrprzedmiescie.pl

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy