Reklama

Kultura

“Tchnienie” w Teatrze “Przedmieście”

opracowanie Dagmara Goś
Dodano: 09.10.2014
15193_IMG_9027
Share
Udostępnij
W rzeszowskim Teatrze „Przedmieście” przy ul. Reformackiej 4, będzie można zobaczyć spektakl w reżyserii Anety Adamskiej „Tchnienie” . W sztuce, już 19 października o godz. 19. każdy znajdzie odbicie swoich najgłębszych tęsknot, pragnień i lęków, swojej wrażliwości i siły. 
 
Tchnienie to kameralna opowieść o śmierci, miłości i cierpieniu.  Życie bohaterów toczy się tu na pograniczu jawy i snu, rzeczywistości i wspomnienia. Na plan pierwszy wyłania się pojedynczy człowiek postawiony sam na sam w obliczu śmierci. 
 
To prosta, wzruszająca historia na parę aktorów, stare łóżko, walizkę, prześcieradło i rzutnik, który służy do pokazywania rodzinnych fotografii, a czasem strzela jak karabin niemieckiego żołnierza. Jest śmiesznie, tragicznie, i całkiem zwyczajnie, jak to w życiu. Historia opowiedziana szczerze, nastraja do własnych wspomnień i głębokich refleksji nad istotą życia. Co po nas zostanie? Może tylko taka historia?
 
Te filozoficzne rozważania, które odbywają się poprzez dialog aktorów z publicznością zmierzają do postawienia ważnego pytania: czy miłość może nas uwolnić od strachu przed śmiercią?
 
Tekst i reżyseria: Aneta Adamska
 
Występują: Aneta Adamska, Maciej Szukała
 
Rezerwacje: tel. 667714730, bilet: 20 zł
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy