Reklama

Kultura

Grażyna Łobaszewska w Teatrze Nowym

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 23.06.2014
13270_Lobaszewska_1
Share
Udostępnij
Mówi się o niej „najczarniejsza z białych kobiet”. Porównywana jest do takich muzycznych sław jak Aretha Franklin czy Billie Holiday. W niedzielę, 29 czerwca o godz. 18 w Teatrze Nowym w Rzeszowie z koncertem promującym najnowszą płytę wystąpi Grażyna Łobaszewska. 
 
Grażyna Łobaszewska to jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek, kompozytorek i autorek wielu śpiewanych przez siebie utworów. Prowadzi zajęcia z emisji głosu a także interpretacji piosenki. Od 1997 do 1999 roku prowadziła Studium Piosenki w Gdańsku. W latach 2001-2002 była wykładowcą w Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie a także Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Od 1998 roku do 2003 prowadziła warsztaty wokalne organizowane przez Centrum Animacji Kultury przy Ministerstwie Kultury i Sztuki. 
Łobaszewska ma swoim koncie kilkanaście płyt, w tym m.in. „Brzydcy”’, „Złota kolekcja – Czas nas uczy pogody” czy „Solo i w duecie”. W 2012 roku wydała krążek zatytułowany „Przepływamy”, który powstał we współpracy z Darkiem Janusem, kompozytorem i producentem muzycznym. Podczas koncertu w Rzeszowie Grażyna Łobaszewska zaprezentuje utwory właśnie z tego krążka, ale nie zabraknie również kultowych przebojów, takich jak: „Czas nas uczy pogody” czy „Brzydcy”. Artystce towarzyszyć będzie formacja w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary), Michał Szczeblewski (perkusja) i Piotr Mania (piano).
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy