Reklama

Kultura

Blaski i cienie w Teatrze Maska. Lalki dla całkiem dużych

Alina Bosak
Dodano: 11.10.2022
67907_blaski
Share
Udostępnij
Na uniwersalną, pełną mądrości i humoru opowieść o jasnych i ciemnych stronach ludzkiego życia na różnych jego etapach zaprasza Teatr Maska w Rzeszowie. Premiera sztuki „Blaski i cienie” w reżyserii Przemysława Jaszczaka odbędzie się w sobotę, 22 października. 

Od dzieciństwa, przez młodość, po starość ludzkie życie przechodzi przez blaski i cienie, a pozornie nieznaczące chwile zmieniają bieg człowieczych dróg.
 
Tekst sztuki, na której premierę zaprasza Teatr Maska, jest dziełem autorskiego kwartetu: Magdy Żarneckiej, Magdaleny Mrozińskiej, Katarzyny Matwiejczuk i Anny Złomańczuk, które poddają refleksji kluczowe momenty biografii każdego z nas: pierwszy, kolejny, ostatni. Pocałunek, krok, sukces, upadek.

Obraz "na żywo"

Reżyser Przemysław Jaszczak uzupełnia ten przekaz metaforycznymi plastycznymi obrazami perfekcyjnie wykorzystując specyfikę i możliwości teatru lalek. Jak zdradzają przed premierą twórcy, spektakl wzbogaci i uatrakcyjni formuła tworzenia „na żywo”.
 
Podczas przedstawienia artystka i zarazem autorka scenografii Marta Ożóg będzie malowała obraz luźno korespondujący z poruszanymi na scenie kwestiami, w efekcie czego w trakcie każdej prezentacji powstanie jej nowa malarska interpretacja. Wszystko przy muzyce przygotowanej przez Urszulę Chrzanowską.
 
Spektakl lalkowy powstał z myślą o widzu młodym i dorosłym. Prowadzi do pogodnej refleksji, uśmiechu i uważnego spojrzenia na ulotność czasu. 

Obsada

W spektaklu "Blaski i cienie" wystąpią: Jadwiga Domka, Anna Złomańczuk, Tomasz Kuliberda oraz Maciej Owczarek.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy