Reklama

Kultura

“Nie lubię pana, Panie Fellini”. Koterski w Rzeszowie

Alina Bosak
Dodano: 23.09.2022
67229_fellini
Share
Udostępnij
Doceniony przez publiczność monodram w reżyserii Marka Koterskiego i wykonaniu Małgorzaty Bogdańskiej pt. „Nie lubię pana, Panie Fellini” w czwartek 29 września, o godz. 18. będzie można zobaczyć w rzeszowskim Kinie za Rogiem Cafe. Dzień wcześniej kino zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Bogdańską, a dzień później, w piątek, z reżyserem spektaklu – Markiem Koterskim. 
 
Rzeszowska publiczność po raz pierwszy będzie miała okazję zobaczyć monodram „Nie lubię pana, Panie Fellini”. Spektakl w reżyserii Marka Koterskiego miał premierę w 2016 roku w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku i w ciągu sześciu lat doczekał się wielu pozytywnych recenzji, był prezentowany na wielu scenach teatralnych Polski, a także w kraju Felliniego, we Włoszech.
 
W sztuce w rolę Giulietty Masiny, wspaniałej włoskiej aktorki, zdobywczyni dwóch Oscarów, partnerki życiowej Federica Felliniego i gwiazdy jego legendarnych filmów, takich jak „La Strada”, „Niebieski ptak”, „Noce Cabirii” czy „Giulietta i duchy, wciela się Małgorzata Bogdańska. 

Fellini i Masina

Fellini i Masina byli jedną  z najsłynniejszych par światowego kina. Reżyser wprawdzie Giulettę zdradzał, ale też bez wątpienia uwielbiał. Z wzajemnością. Kiedy umarli w odstępie kilku miesięcy, legenda mówiąc, że nie mogli bez siebie żyć, stałą się faktem. Spektakl Koterskiego koncentruje się na uczuciach Giuletty, a także niezwykle trudnych relacjach z Fellinim, zarówno na stopie zawodowej, jak i małżeńskiej. Staje się też pretekstem do spojrzenia na kobietę uniwersalną, ponadczasową, wierną, która zatraca siebie z miłości do genialnego, lecz niewiernego męża.
 
Spektakl obejrzeć będzie można 29 września 2022 o godz. 18:00 w Kinie za Rogiem Cafe (ul. Świętego Mikołaja 6). Bilety kosztują 36 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu spektaklu.
 
I jest on częścią trzydniowego programu. Zaczyna się on w środę, 28 września, od spotkania z Małgorzatą Bogdańską w ramach cyklu „Kobieta w roli głównej”. Zaplanowano je na godz. 18:00. Bilety: 20 zł.

Spotkanie z Markiem Koterskim

Wisienką na torcie jest spotkanie z Markiem Koterskim w piątek, 30 września, o godz. 19.00 w Kinie, w ramach cyklu Kino za Rogiem LIVE. Bilety: 20 zł.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy