Reklama

Kultura

W niedzielę “Dzikie Łabędzie” w Teatrze Maska

opracowanie Monika Szczepan
Dodano: 11.03.2014
11310_glowne
Share
Udostępnij
W niedzielę, 16 marca o godz. 16.30 w Teatrze Maska odbędzie się spektakl dla dzieci „Dzikie Łabędzie”. Przedstawienie zostało przygotowane na podstawie jednej z najbardziej znanych baśni H. Ch. Andersena. To opowieść bardzo poetycka, lecz niepozbawiona różnorodnych przygód oraz ciekawych zwrotów akcji. 
 
Władca pewnego królestwa posiadał dwanaścioro dzieci – jedenastu synów i jedną córkę. I choć wszyscy byli dzielni i waleczni to jednak największą odwagą wyróżniała się dziewczyna, Eliza. Kiedy król ożenił się po raz drugi, w pałacu pojawiła się zła macocha, która wprowadziła smutek i zamęt w życie całego królestwa. Zła macocha dzięki swym podstępnym czynom i czarom zamieniła chłopów w dzikie łabędzie i wygnała w świat. Nieszczęśliwa Eliza wyrusza wówczas w świat w poszukiwaniu swojego rodzeństwa.
 
Czy uda jej się znaleźć królewiczów? Czy przeciwstawi się wszystkim przeszkodom, jakie napotka na swojej drodze? Czy jej odwaga i miłość do rodziny okażą się wystarczające, by odwrócić zaklęcie złej macochy? 
 
Spektakl  zabiera młodych widzów w świat niezwykle bajeczny, lecz jednocześnie groźny i pełen różnorodnych pułapek. Bohaterowie przedstawienia dzięki silnej woli, odwadze i wytrwałości w dążeniu do celu będą w stanie przeciwstawić się przeciwnościom losu, które stają na ich drodze. Czy im się uda?
 

„Dzikie Łabędzie”

Na podstawie baśni: H. Ch. Andersena

Scenariusz: Jerzy Bielunas
Reżyseria: Jerzy Bielunas
Scenografia: Anna Chadaj
Muzyka: Tomasz Łuc
Choreografia: Maciej Florek
 
ul. Mickiewicza 13

16 marca 2014 r., godz. 16.30

Cena biletu – 15 zł
 
Przed przedstawieniem istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Lalek Teatralnych (od godz. 15.30 do 16.15)
 
Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.teatrmaska.pl
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy