Reklama

Kultura

Historia Śnieżki na nowo opowiedziana w Teatrze Maska

Monika Szczepan
Dodano: 21.01.2014
10428_kamil-dobrowolski-5
Share
Udostępnij
W najbliższą niedzielę, 9 lutego o godz. 16.30, w Teatrze Maska w Rzeszowie odbędzie się spektakl pt. „Historia Śnieżki” przygotowany na motywach baśni braci Grimm. Przedstawienie wyreżyserował Oleg Żiugżda. Czy doskonale znana każdemu opowieść o pięknej Śnieżce, siedmiu krasnoludkach, złej macosze i pięknym królewiczu jest w stanie nas jeszcze zaskoczyć? 
 
Bracia Grimm to twórcy najbardziej znanych baśni, które od setek lat fascynują czytelników, co ciekawe – nie tylko tych najmłodszych. Uniwersalną siłą tych utworów jest świat przedstawiony, ukazany dokładnie tak, jak dziecko go postrzega – w sposób uproszczony, czarno-biały, dwudzielny na zasadzie dobro-zło, gdzie dobro zawsze zwycięża, a zło musi być ukarane.
 
W spektaklu Teatru Maski „Historia Śnieżki” zachowana zostanie ta dwubiegunowość i prostota uniwersalnej historii o pięknej Śnieżce, która musi przeciwstawić się złośliwościom zazdrosnej macochy. Ale opowieść braci Grimm to przede wszystkim źródło wielkiej inspiracji dla twórców teatralnych do realizowania własnych, oryginalnych reinterpretacji w postaci autorskich przedstawień teatralnych.
 
Jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych na całym świecie baśni została na nowo odkryta w rzeszowskim teatrze. Czy twórcom uda się zainteresować odbiorców swoją adaptacją baśni o Śnieżce? Czy sposób, w jaki zostanie opowiedziana znana wszystkim historia, zaciekawi i zachwyci widzów? Czy uniwersalne treści w baśniach braci Grimm w dzisiejszych czasach są w stanie nas poruszyć?
 

"Historia Śnieżki" w Teatrze Maska

Spektakl 9 lutego2014 r. (niedziela), godz. 16.30
Przedstawienie przygotowane na podstawie baśni braci Grimm
Autor: Oleg Żiugżda
Reżyseria: Oleg Żiugżda
Scenografia: Larysa Mikina-Probodiak
Obsada: Maria Dańczyszyn, Jadwiga Domka, Henryk Hryniewicki, Piotr Pańczak, Natalia Zduń
Dowiedz się więcej: bit.ly/LzQfpa
 
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy