Reklama

Kultura

Prapremiera filmu “Wilcze Góry” w Ursa Maior

Aneta Gieroń
Dodano: 20.01.2014
10414_vlciehory
Share
Udostępnij
Już w sobotę, 25 stycznia w Ursa Maior Hall w Uhercach Mineralnych prawdziwe filmowe wydarzenie – prapremiera długo oczekiwanego filmu dokumentalnego o karpackiej przyrodzie „Wilcze Góry”.  
 
Wydarzenie tym bardziej niezwykłe, że film pokazany zostanie po raz pierwszy, a jest efektem trzyletniej pracy Erika Baláža, słowackiego producenta filmów oraz jego przyjaciół Karola Kalisky i Jozefa Fiala, którzy wspólnie przemierzali góry i lasy Karpat Wschodnich. Realizowali ujęcia na Słowacji, w Polsce i na Ukrainie poszukując wyjątkowych ujęć i unikalnych zwierząt. Film  jest opowieść o jednym z ostatnich dzikich miejsc w Europie, gdzie zwierzęta rządzą się swoimi prawami w odwiecznym cyklu śmierci i narodzin. Filmowcy, jako jedni z niewielu realizatorów zdjęć nie stosowali nęcenia zwierząt, ale filmowali je w naturalnych warunkach. Co ciekawe, większość zdjęć była kręcona w polskich Bieszczadach, wzdłuż doliny Sanu. Będą więc wilki w swoim naturalnym środowisku, czy niezwykłe ujęcia żbika zrealizowano w okolicach Tworylnego. Nazwa obszaru znanego w przeszłości jako „Wilcze Góry” była inspiracją dla tytułu filmu.
 
Przedpremierowy pokaz filmu, który 25 stycznia o godz. 18 odbędzie się w Ursa Maior Hall w Uhercach Mineralnych zaprezentowany zostanie w wersji anglojęzycznej, a w roli lektora wystąpił w niej angielski aktor Russell Boulter.
 
Prapremiera filmu „Wilcze Góry” będzie też oficjalną inauguracją działalności Ursa Maior Hall, gdzie można smakować piwa Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa oraz kupować wyroby i publikacje regionalne w sklepie Esencja Karpat. Nowością przy okazji prapremiery filmu będzie też forma kupowania wejściówek. Goście zapłacą za uczestnictwo w projekcji eksperymentalną metodą płatności „Pay What You Want” – Zapłać Tyle, Ile Uważasz. To oznacza, że widz płaci tyle, ile uważa za słuszne i na ile wycenia wartość usługi oraz chęć jej powtórzenia.  
 
Premiera polskojęzycznej wersji filmu odbędzie się pod koniec lutego i tym razem projekcja filmu odbędzie się w Bieszczadach i Krakowie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy