Reklama

Kultura

Premiera w Teatrze Maska – rozśpiewany “Koncert zwierząt”

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 05.04.2022
62113_koncertt
Share
Udostępnij
Koń, kot i owce, a także inni zwierzęcy bohaterowie wypełnią w najbliższą niedzielę scenę Teatru Maska w Rzeszowie. Premiera „Koncertu zwierząt” Tomasza Mana, zapowiadana już w ubiegłym roku, była przekładana, ale teraz spektakl już na stałe wchodzi do repertuaru. 
 
Historia, którą przygotowano z myślą o widzach od lat pięciu, jest następująca: Pewnego dnia zwierzęta z wiejskiego podwórka zostają same. Ich gospodarz, który się nimi zajmował i decydował o wszystkim, znika na dobre. Sytuacja nagłej samodzielności nie jest łatwa. Każdy mieszkaniec podwórka próbuje sobie z nią poradzić na swój sposób – jedni zamierzają udowodnić, że to oni powinni rządzić, inni szukają winnych zamieszania, a jeszcze inni panikują. Nikt nikogo nie słucha i bez przerwy wybuchają kłótnie. I kiedy wydaje się już, że wiejskie podwórko na zawsze pogrąży się w chaosie, zjawia się ktoś, kto potrafi spojrzeć na wszystko inaczej. Alpaka, bo o niej mowa, jest przybyszem z innego kraju. Uczy wiejskie zwierzęta przytulania, serdeczności i… medytacji. Wpada także na pomysł przygotowania koncertu dla gospodarza. Wspólne działanie ma być dla zwierząt nie tylko okazją do wspaniałej zabawy, ale także sposobem na opowiedzenie o swoich życzeniach, obawach i marzeniach.
 
Spektakl „Koncert zwierząt” jest wypełniony śpiewem, zabawą rytmem i zwierzęcymi onomatopejami. Autorem tekstu i reżyserem jest Tomasz Man, on również przygotował muzykę (gitara basowa, perkusja – Paweł Leniart). Scenografię i pełne rozmachu kostiumy dla aktorów zaprojektowała Anetta Piekarska-Man. Przywdzieją je lubiani aktorzy „Maski”: Kamil Dobrowolski, Jadwiga Domka, Maciej Owczarek, Andrzej Piecuch, Natalia Zduń, Anna Złomańczuk. O ich przygotowanie wokalne zadbała Gabriela Janusz-Zięba, a nad wszystkim czuwał asystent reżysera: Maciej Owczarek.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy