Reklama

Kultura

Obejrzyj film za darmo i pomóż w leczeniu ukraińskich żołnierzy

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 15.03.2022
61135_film
Share
Udostępnij
Podkarpacka Komisja Filmowa i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zapraszają w sobotę, 19 marca na godz. 17.00 na projekcję ukraińskiego filmu „Homeward”/ „Do Domu”. Na pokaz w sposób szczególny zaprasza reżyser – Nariman Aliev, który swoją twórczością chce wesprzeć pogrążoną w wojnie Ukrainę. Oglądając film mamy szansę dołożyć się do zbiórki pieniężnej na rzecz organizacji Come Back Alive, która pieniądze przeznaczy na rehabilitację ukraińskich żołnierzy. Film będzie w języku ukraińskim z napisami w języku angielskim. 
 
Wejście na film jest za darmo, ale organizatorzy projekcji zachęcają do przekazywania pieniędzy na zorganizowaną zbiórkę: https://pomagam.pl/backandalive.
 
Akcję charytatywną prowadzi Władysław Tsovma – Ukrainiec, działający w Rzeszowie wolontariusz, od kilku lat związany z warsztatami filmowymi „CamON”. Środki można wpłacać już teraz.
 
W 2020 roku film Alieva był oficjalnym kandydatem Ukrainy do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Obraz został entuzjastycznie przyjęty na Festival de Cannes w 2019 roku. „Homeward” otrzymał Grand Prix podczas Międzynarodowych Festiwali Filmowych w Odessie  i Bukareszcie.
 
To opowieść o krymskim Tatarze Mustafie, który stracił najstarszego syna na wojnie Rosji z Ukrainą. Postanawia przewieźć ciało zmarłego syna z Kijowa na Krym, by pochować go w rodzinnych stronach. Wraz z młodszym synem wyruszają w podróż, która odmieni ich relację. 

Projekcja odbędzie się 19 marca (sobota) o godz. 17:00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy