Reklama

Kultura

Karnawałowy, komediowy weekend w rzeszowskim teatrze

Alina Bosak
Dodano: 31.01.2022
59583_1718d117f904a6e44b849c25c084e622
Share
Udostępnij
Parę dni przed Walentynkami, 11-13 lutego, lekko i przyjemnie można spędzić w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, który zaprasza na Karnawałowy Weekend Komediowy. W programie trzy komedie w reżyserii Marcina Sławińskiego, koncert piosenki aktorskiej i gościnny spektakl Polskiego Studia Teatralnego w Wilnie. 
 
Karnawałowy Weekend Komediowy to ukłon w stronę publiczności tęskniącej za Rzeszowskimi Spotkaniami Karnawałowymi, które w 2021 roku nie mogły się odbyć z powodu epidemii koronawirusa i lockdownu. Również w tym nie pojawią się w klasycznej formie, ponieważ wzrost zachorowań powoduje, że wielu aktorów choruje i zdarza się spektakle odwoływać (jak to się w styczniu stało z „Mistrzem i Małgorzatą”). Dlatego zamiast Spotkań, będzie komediowy weekend, a zamiast spektakli gościnnych – przedstawienia z repertuaru Teatru im. Siemaszkowej i tylko jeden gość z zewnątrz – Polskie Studio Teatralne w Wilnie.
 
Spośród spektakli rzeszowskich będzie można zobaczyć najpopularniejsze komedie wyreżyserowane przez współpracującego z Rzeszowem od wielu już lat Marcina Sławińskiego: „Szalone nożyczki”, „Kolacja dla głupca” oraz najnowszy (premiera odbyła się w styczniu): „Okno na parlament (Out of order)” angielskiego dramaturga Raya Cooneya, nazywanego królem teatralnej farsy. Jego sztukę w reżyserii Sławińskiego cechuje szalone tempo, barwne postaci i zaskakujące zwroty akcji. Ale nie tylko ta sztuka ma już swoich fanów. „Szalone nożyczki” Teatr Siemaszkowej gra nieprzerwanie od ponad 10 lat. To już blisko 300 przedstawień. Dopełnieniem komediowego weekendu będzie natomiast jedna z najbardziej popularnych komedii światowego teatru „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera. 
 
Jednym z dwóch wydarzeń towarzyszących będzie sentymentalny, przywołujący klimat kabaretu Starszych Panów koncert pt.  „Piosenka jest dobra na wszystko”. Najpiękniejsze piosenki o miłości wykonają aktorzy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie: Małgorzata Pruchnik Chołka, Michał Chołka, Mateusz Marczydło i Karol Kadłubiec przy akompaniamencie Tomasza Jachyma. Za całokształt artystyczny odpowiada Karol Kadłubiec. 
 
Na Małej Scenie im. Zdzisława Kozienia zagości natomiast spektakl  z Polskiego Teatru Studio w Wilnie – monodram na podstawie zapisków Marilyn Monroe w reż. Lili Kiejzik pt. „(Nie)znana” pokazujący nieznane oblicze zachwycającej urodą i talentem artystki. W tytułowej roli Justyna Stankiewicz.
 
KARNAWAŁOWY WEEKEND KOMEDIOWY
11-13 lutego 2022

11 lutego (piątek)
 
19:00 Okno na parlament (OUT OF ORDER)/ reż. M. Sławiński/ Duża Scena
 
12 lutego (sobota)
 
18:00 Szalone Nożyczki/ reż. M. Sławiński/  Duża Scena
21:00 Piosenka jest dobra na wszystko/ koncert/ foyer
 
13 lutego (niedziela)

17:00 (Nie)znana / reż. Lila Kiejzik/ Mała Scena im. Z. Kozienia
18:00 Kolacja dla głupca/ reż. M. Sławiński/  Duża Scena
 

 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy