Reklama

Kultura

Casting do “Skrzypka na dachu”. Dla dzieci i tancerzy

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 14.12.2021
58503_szurmiej
Share
Udostępnij
Jan Szurmiej wyreżyseruje w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie słynny musical „Skrzypek na dachu”. Poszukuje do niego utalentowanych artystycznie dzieci oraz tancerzy. Teatr ogłosił casting i na zgłoszenia chętnych czeka do 26 grudnia br.
 
To kolejna realizacja Jana Szurmieja w Rzeszowie, i kolejny mocno muzyczny spektakl. Mają w nim szansę zagrać nie tylko aktorzy. Teatr Siemaszkowej właśnie ogłosił, że do spektaklu poszukuje również tancerzy (mężczyzn), w wieku 18–35 lat o wszechstronnych umiejętnościach ruchowych z Rzeszowa i okolic, oraz dzieci – dziewczynek i chłopców w wieku 10–12 lat z Rzeszowa i okolic, kreatywnych i ambitnych osób, które marzą o występach na teatralnej scenie. Dziewczynki powinny posiadać umiejętności wokalne i taneczne – zastrzegają organizatorzy castingu.
 
Osoby zainteresowane muszą być dyspozycyjne w czasie prób zaplanowanych w marcu 2022 roku, prób generalnych od 29 marca do 2 kwietnia 2022 roku, a także, oczywiście, spektakli, których terminy są do uzgodnienia z koordynacją pracy artystycznej Teatru.
 
Casting dla tancerzy odbędzie się w dniu 4 stycznia 2022 roku, a dla dzieci 5 stycznia 2022 roku w sali prób Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Tancerze będą mieli zaprezentować przygotowane fragmenty choreografii tańca ludowego i tańca współczesnego. W przypadku dziewczynek i chłopców casting będzie polegał na prezentacji krótkiej formy artystycznej wybranej i przygotowanej przez dziecko, a w przypadku dziewczynek również na zaśpiewaniu dowolnej piosenki.
 
Aby wziąć udział w castingu, należy wysyłać zgłoszenie drogą e-mailową na adres: i.dudek@teatr-rzeszow.pl najpóźniej do dnia 26 grudnia 2021 roku. Tancerze powinni do niego dołączyć cv artystyczne ze zdjęciem. Zgłoszenia dzieci wysyłają opiekunowie. Powinny zawierać podstawowe informacje o dziecku wraz ze zdjęciem. Po wysłaniu zgłoszenia kandydaci i opiekunowie dzieci otrzymają informację zwrotną dotyczącą szczegółów castingu. 
 
Teatr zastrzega sobie prawo do kontaktu z wybranymi osobami.
 
„Skrzypek na dachu” – opowieść o Tewje mleczarzu i jego pięciu córkach – to musical, który na Brodwayu miał premierę w 1964 roku i od tego czasu doczekał się tysięcy przedstawień. Historia oparta jest na cyklu powieści i opowiadań Szolema Alejchema, żydowskiego pisarza pochodzącego z Ukrainy. Arcydzieło sztuki musicalowej Jan Szurmiej wystawiał już z Teatrem Żydowskim w Warszawie, a także z Teatrem Bagatela w Krakowie (spektakl gościł nawet na Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych w 2004 roku), teraz podejmuje wyzwanie z zespołem Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Wcześniej na rzeszowskiej scenie z dużym sukcesem zrealizował takie muzyczne spektakle jak m.in.: "Sztukmistrz z Lublina", "Piaf", "Ania z Zielonego Wzgórza", "Siostrunie". 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy