Reklama

Kultura

20 lat Teatru Przedmieście z Ireną Jun i koncertem przebojów

Alina Bosak
Dodano: 04.11.2021
57444_teatr
Share
Udostępnij
Teatr Przedmieście, niezależna scena teatralna, która przy ul. Reformackiej 4 w Rzeszowie tworzy artystyczną, niezależną wspólnotę, w tym roku obchodzi 20-lecie i podczas weekendu 11-13 listopada 2021 roku zaprasza publiczność na świętowanie. W programie niezapomniane spektakle jubilatów, koncert z piosenkami, które wzruszały publiczność podczas wielu przedstawień, spotkania z aktorami i ludźmi teatru. Także z ikoną polskiej sceny – Ireną Jun, która z okazji jubileuszu Teatru Przedmieście wystąpi w Rzeszowie z monodramem „Stara kobieta wysiaduje”. 
 
Teatr Przedmieście 20 lat temu założyła Aneta Adamska. W ciągu dwóch dekad udało jej się stworzyć w artystyczną wspólnotę, która tworzy autorskie, odporne na mody i trendy, za to bardzo osobiste i wierne klasycznej teatralnej sztuce spektakle. Aneta Adamska jest reżyserem, scenarzystką i aktorką tej sceny, a wraz z nią zespół tworzą: Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Iwona Błądzińska, Mirosław Kiełbasa, Paweł Sroka, Maciej Szukała i Kinga Waleń. Są jednocześnie aktorami, scenografami, muzykami, menedżerami, organizatorami spektakli. To solidarna teatralna rodzina zdolna do współdzielenia wielu emocji z publicznością.
 
Teatr Przedmieście to pierwsza na Podkarpaciu niezależna scena teatralna. Przez 20 lat istnienia stworzyliśmy 24 spektakle, które gościły na wielu scenach w całej Polsce i Europie. Nasze przedstawienia były wielokrotnie nagradzane i opisywane w poświęconych sztuce teatralnej pismach. Organizujemy liczne festiwale i wydarzenia artystyczne m. in.: „Źródła Pamięci. Szajna- Grotowski-Kantor”, Festiwal Teatralny  „Buda Jarmarczna”, Wieczory literackie z mistrzami słowa, a także prowadzimy wiele działań edukacyjnych – wymienia Aneta Adamska, zapraszając publiczność – a Teatr ma wielu wiernych widzów – na wspólne świętowanie na scenie przy ul. Reformackiej 4.
 
W ramach obchodów Teatr Przedmieście zaprezentuje dwa spektakle: „Święto” (2011) wg prozy Wiesława Myśliwskiego oraz najnowszy autorski „Kiedyś Ci opowiem…” (2021), a także zaprasza na wyjątkowy koncert „Tonight! Przedmieście & przyjaciele”. Gościem specjalnym teatralnego święta jest znakomita aktorka Irena Jun, która pokaże monodram „Stara kobieta wysiaduje” Tadeusza Różewicza. W programie są również liczne wydarzenia towarzyszące: panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi, toast urodzinowy z winnicą „Spotkaniówka”, warsztaty dramatopisarskie oraz spotkania z aktorami.
 
Bilety na spektakle są w cenie 40 zł, a na warsztaty – 100 zł.
 
Teatr Przedmieście. Fot. Aga Koterba
 
PROGRAM 
 
11 LISTOPADA
17.00 – Panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi: Irena Jun, Agnieszka Kallaus, Magdalena Mach, Tadeusz Kornaś, Michał Mizera; prowadzenie: Alina Bosak
19.00 – Teatr Przedmieście „Kiedyś Ci opowiem…”
20.30 – Toast urodzinowy z winnicą „Spotkaniówka” i rozmowa z aktorami
 
12 LISTOPADA
12.00 – Warsztaty dramatopisarskie; prowadzenie: Aneta Adamska-Szukała, Monika Siara-Bramora
19.00 – Irena Jun „Stara kobieta wysiaduje”
20.30 – Teatr Przedmieście „Święto”
 
13 LISTOPADA
12.00 – Warsztaty dramatopisarskie; prowadzenie: Aneta Adamska-Szukała, Monika Siara-Bramora
19.00 – Koncert „Tonight! Przedmieście & przyjaciele"
*****
Rezerwacje: tel. 667 714 730
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy