Reklama

Kultura

Zorro – trzy spektakle przed Zamkiem Lubomirskich. Gratis!

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 06.08.2021
55449_zorroo
Share
Udostępnij
Plenerowy spektakl "Zorro" w wykonaniu aktorów Teatru "Maska" zostanie wystawiony na dziedzińcu Zamku Lubomirskich w Rzeszowie w ramach akcji "Atrakcje na wakacje". Zaplanowano trzy przedstawienia. Pierwsze już w ten piątek. Wejście gratis! 
 
Piątek, 6 sierpnia, a także 27 sierpnia i 3 września – to daty spektakli o słynnym Zorro, które na dziedzińcu Zamku Lubomirskich w Rzeszowie wystawi Teatr Maska. Wszystkie o godz. 20. Odbędą się w ramach akcji "Atrakcje na wakacje", zainicjowanej przez Urząd Miasta w Rzeszowie.
 
Spektakl "Zorro" jest w repertuarze Teatru Maska już od dość dawna. Tytułowego bohatera nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jego tajemnicza postać w czarnej masce i pelerynie budzi postrach wśród niegodziwców. Spotkanie z Zorro oznacza, że ich niecne plany legną w gruzach. Zostanie im tylko ośmieszenie i wycięte wprawną szpadą „Z” – znak rozpoznawczy bohatera. Szybki jak wiatr dzięki wspaniałemu wierzchowcowi o imieniu Tornado, przebiegły jak lis, którego imię przybrał, Zorro pozostaje niepokonany i nieuchwytny dla swoich wrogów. Kim jednak jest tajemniczy bohater? Czyją twarz osłania czarna maska? To najpilniej strzeżona tajemnica…
 
Autorem scenariusza jest Dariusz Czajkowski, a spektakl wyreżyserował Arkadiusz Klucznik. Scenografia jest dziełem Mariusza Napierały, kostiumy Katarzyny Sankowskiej, muzyka Tercetu Egzotycznyego i Katarzyny Dziewiątkowskiej. Choreografię opracowała Marta Bury, fechtunek Maciej Piotrowski. Konsultacjami kulturowymi służył Ricardo Rubio z Meksyku. Asystentką reżysera była Jadwiga Domka.
 
W sztuce występują: Jadwiga Domka, Anna Kukułowicz, Anna Złomańczuk, Kamila Olszewska, Natalia Zduń, Kamil Dobrowolski, Tomasz Kuliberda, Robert Luszowski, Bogusław Michałek, Maciej Owczarek oraz Andrzej Piecuch.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy