Reklama

Kultura

Teatr Przedmieście znów opowie rodzinną historię. Premiera w marcu!

Alina Bosak
Dodano: 12.03.2021
52870_opowiem
Share
Udostępnij
Wzruszająco, zabawnie, z myślą, że opowieść przekazywana z pokolenia na pokolenie ma moc – taka ma być najnowsza premiera Teatru Przedmieście pt. „Kiedyś Ci opowiem…” wg tekstu i w reżyserii Anety Adamskiej-Szukały. Twórczyni niezależnej rzeszowskiej sceny już wcześniej sięgała po osobiste doświadczenia swoje i swoich aktorów, czyniąc je historią wielu. Tym razem wraca do ojca. Premiera odbędzie się w piątek, 19 marca 2021 o godz. 19.00. 
 
Niewiele premier i spektakli mieliśmy okazję zobaczyć podczas zdominowanego przez epidemię roku 2020. Cóż, lockdown wciąż wisi w powietrzu. Dla stęsknionych spotkania z żywą sztuką, są jednak i dobre wiadomości. Po lutowej premierze „Granicy” w Teatrze Siemaszkowej, zaproszenie płynie od Teatru Przedmieście – autorskiej sceny Anety Adamskiej-Szukały, która przez ostatnie lata zafundowała swojej publiczności wiele wzruszeń. W piwnicy kamienicy przy ul. Reformackiej w Rzeszowie głośno oklaskiwano kolejne spektakle. Od „Obietnicy”, przez „Kroniki podwórkowe”, „Dybuka Rzeszowskiego”, „Ostatnie rozdanie”, „Fausta”, „Podróż”, po znakomitą adaptację sztuki Szekspira „Otello tonight!”. Teraz teatr z Reformackiej zaprasza na nowy spektakl.
 
„Kiedyś Ci opowiem…” skupia wszystkie najważniejsze wątki, które można dostrzec w dotychczasowej twórczości teatralnej Anety Adamskiej – Szukały. Jest to przede wszystkim spektakl o sile pamięci, nieuchronności przemijania, ale też o kontynuacji pośmiertnej egzystencji, o mocy opowieści, która przekazywana z pokolenia na pokolenie nadaje sens istnienia. Jest to także sztuka o radości i afirmacji życia, które każdego dnia potrafi nas zaskoczyć, ale też zachwycić. Nadając teatralną formę historiom rodzinnym reżyserka powołuje do życia wyimaginowany świat dzieciństwa, młodości swojego ojca i próbuje go ocalić przekazując tę opowieść dalej.
 
Aneta Adamska-Szukała jest autorką scenariusza i reżyserem sztuki. Scenografię stworzył Paweł Sroka. Spektakl, jak to najczęściej w Teatrze Przedmieście, jest z muzyką na żywo, w wykonaniu: Jakuba Adamskiego – akordeon, Mirosława Kiełbasy – trąbka, Macieja Szukały – gitara.
 
W sztuce występują: Iwona Błądzińska, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Paweł Sroka i Maciej Szukała. 
 
Premiera odbędzie się w piątek 19 marca 2021 o godz. 19.00. 

Liczba miejsc na spektakl jest ograniczona. Obowiązkowa rezerwacja miejsc: tel. 667 714 730. Bilety są w cenie: 50/40 zł.
 
Spektakl bierze udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawianie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy