Reklama

Kultura

65 lat Kina Zorza i walka o przetrwanie! Od piątku czekają na widzów

Aneta Gieroń
Dodano: 10.02.2021
52677_zorza
Share
Udostępnij
W 2021 roku kino Zorza obchodzi jubileusz 65-lecia i… od kilku miesięcy rozpaczliwie walczy o przetrwanie w dobie koronawirusa. Kultowe rzeszowskie kino od piątku, 12 lutego znów jest otwarte i czeka na widzów. Na ekranach m.in. świetny obraz Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, „Tajemniczy ogród” oraz amerykańska komedia „Palm Springs”. Seanse na pewno do 26 lutego. Co potem? Nie wiadomo! Wszystko zależy od tego, jakie obostrzenia wprowadzi albo zniesie rząd. 

Od lat kino Zorza jest miejscem spotkań mieszkańców Rzeszowa i okolic. Oferuje widzom nie tylko komercyjne filmy, ale przede wszystkim ambitny repertuar. To miejsce, w którym pokazywane są premiery filmów artystycznych z całego świata, gdzie odbywają się różne cykle filmowe: DKF Zorza, Babski Wieczór, Zorza w Ciemno, Festiwal Wiosna Filmów, koncerty oraz transmisje oper i wystaw.  

Od piątku, 12 lutego do 26 lutego znów mogą być czynne kina, teatry, filharmonie i opery. To oznacza, że po ponad 3 miesiącach przerwy, kiedy to wszystkie placówki kultury były zamknięte, znów można usiąść w kinie albo w teatrze z zachowaniem reżimów sanitarnych, czyli z dostępnością tylko 50 proc. miejsc siedzących, z maseczkami i dezynfekcją.
 
– W kinie konieczne jest noszenie maseczek oraz obowiązuje zakaz konsumpcji – dodaje Katarzyna Kazanecka z rzeszowskiej Zorzy. 

Od piątku w repertuarze kina jest codziennie 8 filmów. Pokazy zaczynają się od godz. 15, ostatnią projekcję zaplanowano na 20.50. Na ekranie można zobaczyć: „Palm Springs”, „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, „Helmut Newton. Piękno i bestia”, „Czyściec”, „Nigdy, rzadko, czasami, zawsze”, „Tajemniczy ogród” oraz “Trolle 2”.  W niedzielę, 14 lutego o godz. 20.40 przedpremierowy pokaz filmu „Na rauszu”.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy