Reklama

Kultura

Wystawa malarstwa PRZESTRZENIE DIALOGU – Andrzej i Agnieszka Włodarczyk-Rułka, 20 października 2023 r. – 15 stycznia 2024 r.

Materiał Partnera
Dodano: 06.11.2023
PRZESTRZENIE DIALOGU - Andrzej i Agnieszka Włodarczyk-Rułka-tyt-Resizer-750Q75
Share
Udostępnij

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej wystawy:„Przestrzenie dialogu”, to zgromadzone prace Andrzeja Rułki (malarz, grafik) i Agnieszki Włodarczyk-Rułki (malarz, rysownik) artystów reprezentujących województwo podkarpackie w Galerii Integracyjnej Podkarpackiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa w Rzeszowie, u. Krakowska 289.

Andrzej Rułka grafik i malarz, a jednocześnie animator filmów. Zgłębił wiele warsztatów z różnych dziedzin sztuk plastycznych, w tym obszary X muzy. Od ukończenia ASP w Krakowie do dziś, rozwija się nieustanie przechodząc różne etapy doświadczania sztuki. W Folderze: „Narastający życiorys artystyczny“, dopisuje kolejne wydarzenia artystyczne zmierzając obecnie w kierunku grafiki warsztatowej.

Artystę w ostatnich pracach inspiruje Świat jaki jest w danym momencie i co jest w nim fascynujące. Czasem subtelnie wpisuje zaczerpnięte z filozofii  egzystencjonalnej znaczeniowe tło dając tym samym odbiorcy przekaz podprogowy.

Andrzej Rułka nie chce uciekać od rzeczywistości. Z pełną świadomością wprowadza iluzję jej wizerunku, by ją upiększyć. Próbuje dać nam azyl do lepszego Świata. Chce pokazać, nam zagonionym ludziom jego lepszy ogląd, ciekawszy, bezpieczniejszy, radosny, optymistyczny, przyjazny, odrealniony kolorystycznie jakby z bajki wzięty, byśmy mieli możliwość odnaleźć i siły i sens do bycia w trudzie dnia codziennego.

Agnieszka Włodarczyk-Rułka malarz i rysownik – „Moje prace powstają z pragnień i tęsknoty Duszy za dzieciństwem, wolnością i niebieskimi przestworzami”….”Benedicat” artystki „to kobiecość” i męskość ukryta w ciszy i milczeniu wszechwładnej Natury bez cywilizacyjnych zgiełków, które w swoich pracach rozpoznaje „w skale, w kamieniu i w muszlach“.  Zauważa przy tym, że woda jako najważniejszy element Ziemi  i wszelkich przejawów życia na Niej, „łączy Nas, obejmuje i zamyka w sobie jako zawierzony kształt“, gdzie „błogosławiona” ożywia, wzmacnia, niesie najgłębszą treść sensu istnienia. Naszą tożsamość, artystka pisze w zamkniętych plastycznie formach, w których „ukrywa tajemnicę głębi” natury ludzkiej w jej fizycznej i duchowej odsłonie „tworząc modlitwę Ciał.”

Galeria Integracyjna PDK OIIB >>

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy