Reklama

Kultura

Trio w Zagrodzie Magija – jazz, poezja i bieszczadzki flow

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 08.04.2020
50498_subcarpathians
Share
Udostępnij
„Drewniane domy” to tytuł albumu nagranego przez trio Subcarpathians, który 6 kwietniu ukazał się w wydaniu cyfrowym. To nowy artystyczny pomysł rzeszowskiego tekściarza i rapera Esakubei. Wraz z nim trio tworzą saksofonista Bartłomiej Prucnal i basista Marcin Jadach. Nastrojowa płyta nagrana została we wrześniu 2019 roku w Orelcu w Zagrodzie Magija Twórcze Bieszczady i jest inspirowana tym miejscem.
 
„Wyobraź sobie miejsce, w którym chciałbyś się teraz znaleźć. Twoje ulubione. Twoje miejsce na ziemi. Wyobraź sobie ludzi, za którymi teraz tęsknisz i z którymi chciałbyś się spotkać. Przypomnij sobie najlepsze momenty ze swojego życia” – zachęcają muzycy, w opisie płyty. I dalej: „Każdy z nas powinien mieć takie miejsce, takich ludzi i takie wspomnienia. W obecnej sytuacji stają się nam jeszcze bliższe. Przywołaj je. Przyciemnij światło, załóż słuchawki albo włącz dobre kolumny i wyobraź sobie, że jesteś w drewnianym domu gdzieś w Bieszczadach, lub w innym miejscu, za którym tęsknisz.”
 
Tymi słowami Subcarpathians zaprasza w muzyczną podróż wraz z płytą „Drewniane Domy”. Album nagrany został we wrześniu podczas niemal tygodniowego pobytu trzech podkarpackich twórców w Zagrodzie Magija Twórcze Bieszczady w Orelcu. Autor słów i koncepcji płyty Eskaubei, dzięki stypendium twórczemu finansowanemu przez województwo podkarpackie, zaprosił do współpracy saksofonistę Bartłomieja Prucnala (New Bone, NSI Quartet, Sophia Grand Club) oraz basistę Marcina Jadacha (Orange the Juice, Nuda, Ania Rusowicz). Podczas w dużej mierze improwizowanych sesji w jednej z drewnianych chat Zagrody Magija, powstał materiał oddający ducha i klimat miejsca oraz związanych z nim ludzi i zwierząt. Echa muzyki etnicznej przeplatają się z bezkompromisowym free jazzem, żeby w pewnym momencie skręcić w stronę alternatywnego hip hopu i spoken word.
 
 
Klip promujący płytę autorstwa Kuby Kowalskiego z Fundacji Rzeszowskiej do utworu "Dobranoc".
 
Album można odsłuchać pod adresem – http://eskaubei.bandcamp.pl oraz nabyć w wersji cyfrowej – http://niezla-sztuka.pl/pl/p/Subcarpathians-Drewniane-domy-cala-plyta-cyfrowa/1070
 
 
Subcarpathians – Drewniane dom
 
Eskaubei – rap, spoken word, f/x, instr. perkusyjne
Bartłomiej Prucnal – saksofony, flety, klawiatury
Marcin Jadach – kontrabas, gitara basowa
 
 
1. Intro
2. Poranek 
3. Drewniane domy
4. Dziecko
5. Fonik
6. Ruska bania 
7. R.P.
8. Żyli tutaj
9. Piwniczka
10. Dobranoc
11. Noc nad Magiją
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy