Reklama

Kultura

Kolędowanie z dziennikarzami na charytatywnym koncercie “Serca Sercom”

Aneta Gieroń
Dodano: 23.01.2020
49453_koledowanie
Share
Udostępnij
Jest taki jeden dzień w roku, kiedy dziennikarze z podkarpackich mediów zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego kolędowania, by wesprzeć podopiecznych Domu Dziecka w Strzyżowie. W tym roku koncert charytatywny „Serca Sercom”, na którym wystąpi rzeszowski zespół „ The Freeborn Brothers”, już 31 stycznia o godz. 17.30 w Teatrze Maska. Wstęp wolny, ale w trakcie koncertu odbędzie się licytacja cennych niespodzianek. VIP Biznes&Styl ofiarowuje profesjonalną sesję fotograficzną w ulubionym zakątku Rzeszowa.
 
Koncert charytatywny „Serca Sercom” w Rzeszowie to już tradycja. Akcję 13 lat temu wymyślili dziennikarze oddziału TVP3 Rzeszów i aktorzy Teatru „Maska”. Do wspólnego śpiewania zaprosili kolegów z różnych podkarpackich mediów i tak powstało wyjątkowe, charytatywne widowisko, w którym udział brali m.in. siatkarze Asseco Resovii, siatkarki Developres Skyres strażacy i artyści. Z roku na rok przybywa też osób, które wspierają wspólne kolędowanie i pomaganie.
 
– Pieniądze zebrane podczas koncertu przeznaczone zostaną na pomoc podopiecznym Domu Dziecka w Strzyżowie. O tym, na co są zbierane, informuje podczas każdego koncertu dyrektor placówki. Rok temu dziennikarze wspólnie z Roksaną Węgiel oraz zespołem Karczmarze wyśpiewali prawie 10 tys. zł.  Mamy nadzieję, że tym roku będziemy jeszcze bardziej hojni – mówi Ilona Małek, współorganizatorka koncertu, dziennikarka TVP 3 Rzeszów. 
 
Sama formuła koncertu pozwala widowni oraz gościom na scenie wspólnie kolędować z dziennikarzami, aktorami i wychowankami Domu Dziecka w Strzyżowie. Największe emocje wzbudza jednak licytacja, podczas której wygrać można prowadzenie programów telewizyjnych i radiowych, profesjonalną sesję fotograficzną, albo udział w sesji nagraniowej. Wszystko zależy od naszej szczodrości. W ubiegłym roku, najwięcej, bo ponad 1000 zł trzeba było zapłacić za piłkę nożną z podpisaną przez polskich piłkarzy ofiarowaną przez marszałka województwa. Za 600 zł „poszła” sesja fotograficzna magazynu VIP Biznes&Styl z Tadeuszem Poźniakiem. 

Na koncert może przyjść każdy, kto chce wesprzeć cel akcji. Podczas występów odbędzie się zbiórka „co łaska do kapelusza” oraz wspomniane licytacje. 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy