Reklama

Kultura

Od piątku “Rzeszów Carpathia Festival” 2013

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 03.06.2013
4751_carpathia
Share
Udostępnij
Od 2005 roku Rzeszów w dniach trwania Festiwalu Rzeszów staje się miejscem spotkań wokalistów i zespołów muzycznych, którzy przyjeżdżają tu niemal z całego świata, aby zaprezentować swój muzyczny talent. Z roku na rok festiwal cieszy się coraz większą popularnością, czego dowodem jest coraz większa ilość napływających zgłoszeń.
 
Głównym celem Carpathii jest prezentacja różnorodnej kultury muzycznej Europy i świata oraz promocja młodych, uzdolnionych artystów. Zakwalifikowane do udziału w finale zespoły muzyczne oraz soliści, którym towarzyszyć będzie specjalny zespół festiwalowy, wykonają wyłącznie piosenki autorskie. Różnorodność kulturowa osób biorących udział w Festiwalu sprawia, że podczas przesłuchać prezentowana jest sztuka nowatorska, świeża i jednocześnie zróżnicowana, gdyż ujawnia się w niej muzyczny idiom każdego z reprezentowanych na Festiwalu krajów.
 
Do tej pory na Festiwalu gościli artyści z państw Grupy Wyszehradzkiej oraz m.in.: Litwy, Łotwy, Serbii, Ukrainy, Białorusi, Norwegii, Mołdawii, Bułgarii, Rumunii, Włoch, Niemiec, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Rosji, Hiszpanii, Turcji, USA, Izraela. 
 
Dla wielu artystów udział w Festiwalu stanowi pierwszy krok na drodze do wielkich sukcesów. Wśród laureatów ,,Rzeszów Carpathia Festival” znaleźli się m.in.: rzeszowski zespół ,,Pectus” – zdobywca „Słowika Publiczności” Sopot Festival 2008; tercet ,,Mocha”, którego jedna z wokalistek Sara Chmiel została solistką zespołu ,,Łzy”; Michał Karpacki – obecnie wokalista zespołu ,,De Mono”. 
 
Poza występem przed dużą publicznością zgromadzoną na rzeszowskim Rynku, dla młodych artystów szczególnie ważne będzie zaprezentowanie się przed oceniającym ich Jury, w którego skład wchodzą specjaliści i autorytety świata muzyki. W jury tegorocznej edycji zasiadać będą: Dorota Szpetkowska (przewodnicząca jury), Zygmunt Kukla, Marek Kościkiewicz, Jerzy Dynia, Lech Nowicki oraz Tomasz Szczepanik.
 
Oprócz występów artystów rywalizujących o laury ,,Rzeszów Carpathia Festival” 2013, publiczność zgromadzona na rzeszowskim Rynku jak co roku będzie mogła obejrzeć także premierowy spektakl wokalno-taneczny Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie w reżyserii Anny Czenczek – dyrektora Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz pomysłodawczynię i dyrektora ,,Rzeszów Carpathia Festival”. Tegoroczny spektakl zatytułowany jest „Prawy do lewego”.
 
PROGRAM „RZESZÓW CARPATHIA FESTIVAL” 2013
 
Piątek, 7 czerwca 2013
 
13.00 – 15.00 Scena Rynek, Carpathia Festival Dzieciom
19.00 – 20.45 Scena Rynek, przesłuchania festiwalowe 
20.45 Scena Rynek, uroczyste otwarcie „Rzeszów Carpathia Festival” 2013
21.00 – 22.00 Scena Rynek, koncert Zespołu „Pectus”
22.00 – 22.45 Scena Rynek, spektakl wokalno-taneczny „Prawy do lewego” w wykonaniu solistów i grupy artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, w reżyserii Anny Czenczek
 
Sobota, 8 czerwca 2013
 
20.00 – 21.00 Scena Rynek, ogłoszenie wyników oraz Koncert laureatów IX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki ,,Rzeszów Carpathia Festival” 2013
21.00 – 21.30 Scena Rynek, koncert Laureata Grand Prix „Rzeszów Carpathia Festival” 2012 – Anny Grzelak
21.30 – 22.30 Scena Rynek, koncert Małgorzaty Ostrowskiej
 
Więcej informacji na www.carpathia.rzeszow.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy