Reklama

Kultura

Romantyczny “Koncert nocy letniej” w ogrodach pałacu Retyrada

Natalia Chrapek
Dodano: 28.08.2019
46966_koncerto
Share
Udostępnij
Sentymentalne utwory w wykonaniu artystów związanych z Podkarpaciem będzie można usłyszeć już w najbliższy piątek, 30 sierpnia w Rudnej Małej koło Rzeszowa. Pod osłoną nocy, w ogrodach Złotego Pałacu Retyrada, dawnej rezydencji Lubomirskich, wystąpią m.in. Asia Nawojska, Aleksandra Kędra, Małgorzata Boć i Tomasz Jachym. 
 
– Idea koncertu nawiązuje do słynnej komedii „Sen nocy letniej”. W XVI-wiecznej sztuce akcja rozgrywa się w noc świętojańską. W naszych czasach to początek wakacji. „Koncert nocy letniej” to z kolei ich pożegnanie i uchwycenie najpiękniejszych chwil, jakie ze sobą niosą – mówi Patrycja Chmiel, organizatorka wydarzenia, które odbędzie się w piątek, 30 sierpnia w Złotym Pałacu Retyrada w Rudnej Małej koło Rzeszowa. 
 
O godz. 18 otaczające letnią rezydencję ogrody, wzorowane na włoskich, zamienią się w scenę muzyczną dla wokalistów i wokalistek związanych z Podkarpaciem. Publiczność usłyszy sentymentalne utwory przy akompaniamencie skrzypiec, wiolonczeli i pianina. Wystapią m. in: Małgorzata Boć, finalistka 4. edycji  programu „The Voice of Poland”; Asia Nawojska, autorka tekstów oraz zwyciężczyni jednego ze Studenckich Festiwali Piosenki w Krakowie; Tomasz Jachym – pianista, aranżer i muzyk sesyjny; Klaudia Borowiec, wiolonczelistka; Aleksandra Kędra, najmłodsza uczestniczka talent show TVP 1 „Hit Hit Hurra!”.  
 
Na imprezę może przyjść każdy, kto chce wesprzeć charytatywny cel akcji. Wystarczy przy wejściu przekazać wolontariuszom darowiznę w wysokości 20 zł. Zebrane pieniądze otrzymają podopieczni fundacji Iskierka, która wspiera dzieci z chorobą nowotworową i ich rodziny. 

 – Będziemy grać, śpiewać i pomagać – zapewnia Patrycja, która ma na swoim koncie organizację  innych  imprez charytatywnych, m.in. koncertu „Piosenka w prezencie” na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy