Reklama

Kultura

Elvis Presley symfonicznie na rzeszowskim Rynku

Natalia Chrapek
Dodano: 20.08.2019
46903_presley
Share
Udostępnij
„If I can Dream – Elvis Presley symfonicznie” to tytuł koncertu, który w sobotę, 24 sierpnia, odbędzie się na rzeszowskim Rynku. Marcin Życzyński, polski impersonator „Króla rock and rolla” razem z orkiestrą kameralną Arso Ensemble z Filharmonii Podkarpackiej i zespołem instrumentalnym z Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego wykona najsłynniejsze utwory artysty, którego muzyka wciąż inspiruje miliony ludzi na całym świecie. Imprezę wypełnią same hity, a wśród nich: „Heatrbreak Hotel”, „Don’t Be Cruel”, „Hound Dog” i „Love Me Tender”. Wszystkie w oryginalnych symfonicznych aranżacjach. 
 
Elvis Presley, amerykański piosenkarz i aktor to jedna z ważniejszych ikon popkultury XX wieku. Już za życia określił kształt sceny muzycznej, wyśpiewując największe hity z pogranicza rocku, popu, country, rock and rolla czy rockabilly. Po śmierci został niedoścignionym wzorem dla wielu, którzy chcieli pójść w jego ślady. 16 sierpnia br. minęło 42 lata od śmierci piosenkarza. Z tej okazji do Memphis w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkał artysta, jak co roku przyjechało dziesiątki tysięcy fanów. 
 
W Rzeszowie również uczczą pamięć o Elvisie. W najbliższą sobotę, 24 sierpnia, o godz. 19 na Rynku rozpocznie się koncert „If I can Dream – Elvis Presley symfonicznie”. Publiczność usłyszy największe przeboje artysty w oryginalnych aranżacjach symfonicznych. Wykona je Marcin Życzyński, polski impresonator Presleya razdem z orkiestrą kameralną Arso Ensemble z Filarmonii Podkarpackiej i wokalistami jazzu oraz muzyki rozrywkowej Wydziału Muzyki UR. 
 
– „Po raz kolejny muzyka „Króla” będzie okazją do wzajemnych spotkań, przeżyć i wzruszeń – przekonuje Marcin Życzyński. 
 
Koncert wypełnią same hity muzyka, czyli: „Heartbreak Hotel”, „Don’t Be Cruel”, „Hound Dog”, „Love Me Tender”, „In The Ghetto”, „Can’t Help Falling In Love”, „Jailhouse Rock”, „One Night”, „It’s Now Or Never” i „Are You Lonesome Tonight”. 
 
Wydarzenie poprowadzi Monika Jaworska, dziennikarka Radia RAM I wierna fanka Elvisa. 
 
 
Fot. Stowarzyszenie Elvis Lives
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy