Reklama

Kultura

“Koncert nocy letniej” z gwiazdami podkarpackiej sceny muzycznej

Natalia Chrapek
Dodano: 29.07.2019
46709_retyrrada
Share
Udostępnij
„Koncert nocy letniej”, który odbędzie się 30 sierpnia w Rudnej Małej koło Rzeszowa to zakończenie wakacji w iście szekspirowskim stylu.  Pod osłoną nocy, w ogrodach Złotego Pałacu Retyrada artyści podkarpackiej sceny muzycznej wykonają sentymentalne utwory przy akompaniamencie skrzypiec, pianina i wiolonczeli. Start o godz. 18. 

– Idea koncertu nawiązuje do słynnej komedii „Sen nocy letniej”. W XVI-wiecznej sztuce akcja rozgrywa się w noc świętojańską. W naszych czasach to początek wakacji. Koncert nocy letniej to z kolei ich pożegnanie i uchwycenie najpiękniejszych chwil, jakie ze sobą niosą – mówi Patrycja Chmiel, organizatorka wydarzenia.  
 
Podczas „Koncertu nocy letniej” publiczność usłyszy sentymentalne utwory w wykonaniu artystów związanych z Podkarpaciem. Wszystko przy akompaniamencie skrzypiec, wiolonczeli i pianina. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 30 sierpnia w Złotym Pałacu Retyrada w Rudnej Małej koło Rzeszowa. Start o godz. 18. 

Na imprezę może przyjść każdy, kto chce wesprzeć charytatywny cel akcji. Wystarczy przy wejściu na koncert przekazać wolontariuszom darowiznę w wysokości 20 zł. Zebrane pieniądze otrzymają podopieczni fundacji Iskierka, która wspiera dzieci z chorobą nowotworową i ich rodziny. 
 
– Będziemy grać, śpiewać i pomagać – zapewnia Patrycja, która ma na swoim koncie organizację  innych  imprez charytatywnych, m.in. koncertu „Piosenka w prezencie” na rzecz „Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci”.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy