Reklama

Kultura

Irena Santor wystąpi w Rzeszowie. Koncert jeszcze w lipcu!

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 11.07.2019
46425_santor
Share
Udostępnij
„Tych lat nie odda nikt!” to tytuł koncertu, jaki 84-letnia Irena Santor da w Filharmonii Podkarpackiej 28 lipca. Pierwsza Dama Polskiej Piosenki wystąpi w Rzeszowie podczas trasy koncertowej „Jubileusz. Śpiewam, czyli jestem”. Bilety po 100 zł. 
 
– Moim najważniejszym osiągnięciem jest to, że przez dziesiątki lat nigdy nie brakowało mi publiczności na widowni, nigdy nie byłam artystką bezrobotną. Ciągle jeszcze towarzyszy mi uczucie, że jestem potrzebna, że do dziś mam dla kogo śpiewać. I właśnie to uważam za moje największe osiągnięcie – powiedziała Irena Santor, odbierając tytuł doktora honoris causa Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, i nie ma wątpliwości, że sala koncertowa Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, 28 lipca wypełni się po brzegi. 
 
Irena Santor skończyła 84 lata. Urodziła się w grudniu 1934 roku w Papowie Biskupim. W latach 50. była solistką Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. W 1959 roku rozpoczęła solową karierę, po raz pierwszy występując publicznie bez zespołu „Mazowsze” w audycji „Zgaduj-Zgadula”, w grudniu 1959 roku. Od tego czasu święciła tryumfy na kolejnych muzycznych festiwalach i kradła serca słuchaczy takimi przebojami jak: „Maleńki znak” (1960), „Embarras” (1960), „Powrócisz tu” (1966), „Tych lat nie odda nikt” (1970), „Już nie ma dzikich plaż” (1985). 
 
Mija właśnie 60 lat jej solowej kariery. Stąd pomysł, by diamentowy jubileusz uczcić trasą koncertową, której częścią jest koncert w Rzeszowie. Wypełnią go piosenki starannie na tę okazję wybrane przez Irenę Santor. Takie, które z jej punktu widzenia były i są ważne, które wpisały się w jej życie, ale także w serca i wspomnienia kolejnych pokoleń jej wielbicieli. Zabrzmią zatem znane przeboje, a także nowe piosenki, które niosą przesłanie artystki i już znalazły uznanie publiczności. Muzyczną podróż dopełnią opowieści i wspomnienia Ireny Santor. Jubilatka wystąpi z towarzyszeniem zespołu muzycznego pod dyrekcją Mariusza Dubrawskiego.
 
Bilety w cenie 100 zł można kupić na platformie Ekobilet oraz w siedzibie Estrady Rzeszowskiej.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy