Reklama

Kultura

“Małe skrzydła” akustycznie. Premiera hitu AniKi Dąbrowskiej

Natalia Chrapek
Dodano: 07.06.2019
45988_anulka
Share
Udostępnij
Jej debiutancki singiel „Małe skrzydła” ma już prawie 9 mln odsłon na YouTube. Utworem, do którego słowa napisała Cleo, AniKa Dąbrowska z Wesołej k. Dynowa skradła serca widzów i jurorów podczas finału 2. edycji The Voice Kids. Teraz młoda artystka przygotowała akustyczną wersję piosenki. Premiera odbyła się w piątek, 7 czerwca!
 
W wieku 13 lat zapracowała na tytuł najlepszego głosu dziecięcego w Polsce. Ania Dąbrowska przeszła wszystkie etapy 2. edycji muzycznego show The Voice Kids i wygrała… Zwycięstwo zapewnił jej debiutancki singiel „Małe skrzydła”. To właśnie ta piosenka, wykonana w finale przez młodą artystkę, skradła serca widzów i jurorów. Słowa do utworu napisała Cleo, mentorka i trenerka wokalna Ani w programie.  
 
W przeciągu 3 miesięcy od publikacji, piosenka ma już blisko 9 mln odsłon na YouTube.  Teraz doczekała się także wersji akustycznej. Nowe nagranie ujrzy światło dzienne już 7 czerwca. 
 
 
Wydany w lutym debiutancki singiel AniKi.
 
13-letnia Ania pochodzi z Wesołej k. Dynowa. Od najmłodszych lat zachwyca ją muzyka, która stała się jej życiowym celem. Właśnie kończy 8 klasę w Szkole Podstawowej w Wesołej k. Dynowa i absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej w Dynowie, w której od 6 lat doskonali grę na pianinie. Od 2014 roku kształci się muzycznie w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod okiem Anny Czenczek, która jest jednocześnie dyrektorem szkoły oraz pomysłodawczynią Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. 
 
Młoda wokalistka oczarowuje niezwykle dojrzałym głosem. Po jej występach ciężko jest powrócić do słuchania zwykłych przebojów z radia. Potrafi ryknąć na scenie jak muzyk rockowy Marek Piekarczyk, a za chwilę z jej gardła płyną subtelne i jedwabiste dźwięki, przypominające głos Celine Dion. Anna Czenczek podkreśla, że dobiera dziewczynie taki repertuar, aby jej warunki głosowe ciągle się  rozwijały.  Dzięki temu głos Ani doskonali się nie tylko technicznie, ale i emocjonalnie.
 
 
Fot. Sebastian Stankiewicz/ Archiwum Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.
 
Wokalistka ma na swoim koncie występy z wieloma znanymi artystami, takimi jak m.in. Grzegorz Hyży, Justyna Steczkowska, Mietek Szcześniak, Ania Wyszkoni, Skaldowie i Maria Sadowska. Do tego należy dodać wspólne śpiewanie z jurorami The Voice Kids, czyli z Cleo, Dawidem Kwiatkowskim, Tomsonem i Baronem. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy