Reklama

Kultura

30. urodziny szkoły muzycznej “Pro Musica” w Krośnie

Opracowanie Natalia Chrapek
Dodano: 30.05.2019
45825_glowne
Share
Udostępnij
Założona przez Annę i Adama Münzbergerów, od 30 lat przyciąga młodych ludzi i zaraża pasją do muzyki. Prywatna Szkoła Muzyczna „Pro Musica” w Krośnie w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowano jubileuszowy koncert, w którym wystąpią jej uczniowie i absolwenci. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca, w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Start o godz. 17. 

Anna i Adam Münzbergerowie założyli „Pro Musicę” w 1989 roku. Tutaj uczniowie ćwiczą warsztat instrumentalny, wokalny i taneczny. Śpiewają też w chórze, grają w szkolnej orkiestrze i zespołach kameralnych. Efekty pracy prezentują podczas corocznych koncertów, a także występów w kraju i zagranicą. Na koncie mają już m.in. muzyczne tournée po Francji, Włoszech, Anglii czy Finlandii. Zaśpiewali nawet Janowi Pawłowi II w Watykanie, wzruszając papieża utworem „Ojcze z niebios”. 
 
W dorobku krośnieńskiej szkoły muzycznej jest również płyta „Dzieci śpiewają kolędy” oraz  autorskie opery dziecięce: „Alicja w Krainie Czarów”, „Calineczka”. „Opowieść Wigilijna” i „Missabrevis”. 
 
– Razem z mężem, po ukończonych studiach w Warszawie zamarzyliśmy o tym, by właśnie w Krośnie stworzyć miejsce, które zaszczepi w dzieciach miłość do muzyki i stanie się dla nich przestrzenią do rozwoju muzycznej pasji. Muzyka jest niesłychanie ważna w procesie rozwoju najmłodszych. Dlatego od 30 lat naszym zadaniem jest zapewnienie im najlepszych warunków do wzrastania. W końcu tutaj zaczęły się muzyczne historie, które dla wielu uczniów stały się drogą do kariery – mówi Anna Münzberger, dyrektor „Pro Musica”, szkoły muzycznej I stopnia.
 
Jubileuszowy koncert z okazji 30. urodzin Prywatnej Szkoły Muzycznej „Pro Musica” odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Impreza rozpocznie się o godz. 17. Na krośnieńskiej scenie zaprezentują się obecni uczniowie szkoły, a także absolwenci, którzy zostali zawodowymi muzykami, instrumentalistami i aktorami. W programie nie zabraknie solowych występów oraz instrumentalnych popisów. Usłyszymy także znane utwory z repertuaru polskich i zagranicznych artystów w wykonaniu  chóru, orkiestrę i zespołów kameralnych „Pro Musica”. 

– Będą to arie w wykonaniu Aleksandry Szmyd i Rafała Tomkiewicza. Ola występuje na międzynarodowych scenach i współpracuje z Operą Wiedeńską. Rafał ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, po czym zaczął zawodowo koncertować.  Mamy także wśród kadry pedagogicznej naszą absolwentkę – Monikę Fabisz, która swoje szlify wokalne zdobywała w naszej szkole, teraz wiedzą dzieli się z uczniami. Podczas koncertu,  z orkiestrą Pro Musica, wykona utwór „Your eyes” – dodaje Adam Münzberger.  
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy